Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta

Hitem 9. kolejki spotkań toruńskiej Klasy A był mecz Unii Wąbrzeźno z Cyklonem Kończewice. Pojedynek zakończył się remisem. Sytuację wykorzystała Unislavia Unisław, która dogoniła dwie pierwsze drużyny tabeli.

W derbowym pojedynku między Pomowcem Kijewo Królewskie, a Unislavią emocji nie brakowało. Goście wygrali 2:3, dzięki czemu zrównali się punktami z drugą Unią Wąbrzeźno, a do lidera z Kończewic tracą już tylko jeden punkt. Czwarta w tabeli Victoria Czernikowo pokonała u siebie Pogrom Zbójno 1:0 i utrzymała dotychczasową, sześciopunktową, stratę do wicelidera. W wyraźnym dołku jest Stal Grudziądz, która przegrała na wyjeździe z Piastem Łasin 3:1. Dla grudziądzan była to już trzecia porażka z rzędu. Z kolei Błękitni Podwiesk po trzech kolejnych wygranych musieli uznać wyższość Węgrowianki. Dobre spotkania w Grudziądzu z rezerwami Olimpii rozegrała Gwiazda Starogród. Goście od pierwszej minuty przegrywali już 1:0, jednak w ciągu meczu odrobili straty i pokonali gospodarzy 1:2. Bez formy są wciąż piłkarze Kasztelana. Piłkarze z Papowa Biskupie przegrali tym razem u siebie z STS Zamek Bierzgłowski 0:4. W pojedynku dwóch Ludowych Zespół Sportowych lepsi okazali się zawodnicy ze Świedziebni, którzy pokonali bobrowian 2:0.

Komplet wyników 9. kolejki toruńskiej Klasy A:
Unia Wąbrzeźno – Cyklon Kończewice 0:0
Pomowiec Kijewo Królewskie – Unislavia Unisław 2:3