Liderzy idą łeb w łeb

W 10. kolejce spotkań toruńskiej Klasy A trzy pierwsze drużyny tabeli nie zawiodły i pewnie wygrały swoje mecze. Prestiżowe zwycięstwo w małych derbach Grudziądza odniosła Stal, która przerwała serię czterech meczów bez zwycięstwa.

Obecny lider rozgrywek pewnie pokonał na własnym obiekcie Pogrom Zbójno 5:2. Dystansu do Cyklonu nie traci Unia oraz Unislavia. Wąbrzeźnianie wysoko wygrali u siebie z Piastem Łasin, z kolei zawodnicy z Unisławia bez problemu rozprawili się z outsiderem Kasztelanem Papowo Biskupie. Interesująco było w Grudziądzu, gdzie rozegrano małe derby pomiędzy Stalą, a rezerwami Olimpii. Stalowcy losy spotkania rozstrzygnęli po przerwie i po bramkach Tomasza Rybika pokonali olimpijczyków 2:0. Czwarte miejsce w tabeli, po wyjazdowej porażce 2:1 z STS Zamek Bierzgłowski, straciła Victoria Czernikowo. Na jej pozycję wskoczył LZS Świedziebnia, który wygrał na wyjeździe z Gwiazdą Starogród. W pozostałych meczach LZS Bobrowo pokonał 1:0 Węgrowiankę Węgrowo, a w spotkaniu zamykającą dziesiątą serię spotkań Błękitni Podwiesk niespodziewanie przegrali u siebie z Pomowcem aż 1:6.

Komplet wyników 10. kolejki toruńskiej Klasy A:
Cyklon Kończewice – Pogrom Zbójno 5:2
Unia Wąbrzeźno – Piast Łasin 5:0