Początek jesiennego finiszu

Piłkarze Unii Wąbrzeźno w ramach 12. kolejki toruńskiej Klasy A podejmą na własnym stadionie LZS Świedziebnia. Dla niebiesko-białych będzie to przedostatni mecz u siebie w tym roku kalendarzowym.

Sobotni rywal wąbrzeźnian to stosunkowo młody klub założony dopiero 14 czerwca 2006 roku. Rozgrywki na poziomie Klasy A to jak na razie najwyższy szczebel, na którym przyszło grać piłkarzom ze Świedziebni. W tym sezonie ekipa LZS uchodzi za małą niespodziankę. Aktualnie zajmuje bowiem 4. miejsce w ligowej tabeli ze stratą 10 i 11 punktów do prowadzącej trójki. Dotychczasowy bilans świedziebnian to pięć zwycięstw, trzy remisy oraz trzy porażki. W ostatniej kolejce najbliżsi rywale Unii zremisowali u siebie ze Stalą Grudziądz 2:2.
W dotychczasowych pojedynkach między Unią, a LZS Świedziebnia zawsze zwyciężali wąbrzeźnianie. W sezonie 2015/2016 unici wygrali u siebie 4:0, z kolei na wyjeździe 4:2. W ubiegłym sezonie padały natomiast rezultaty 3:2 oraz 4:0 dla niebiesko-białych. Dodatkowo po czterech spotkaniach bilans bramkowy wynosi 15:4 na korzyść Unii.
Wszystkie statystyki przemawiają zatem, że to wąbrzescy piłkarze będą faworytem sobotniego spotkania. Unici nie mogą sobie jednak pozwolić na lekceważenie niżej notowanego rywala i z pełną koncentracją muszą podejść do meczu. Tym bardziej, że już w ubiegłej kolejce byliśmy świadkami sporej nerwówki i odrabiania strat w pojedynku z rezerwami Olimpii Grudziądz.

Komplet par 12. kolejki spotkań toruńskiej Klasy A:
Unia Wąbrzeźno – LZS Świedziebnia
Cyklon Kończewice – STS Zamek Bierzgłowski
Błękitni Podwiesk – Victoria Czernikowo
LZS Bobrowo – Kasztelan Papowo Biskupie
Gwiazda Starogród – Pomowiec Kijewo Królewskie
Unislavia Unisław – Pogrom Zbójno
Stal Grudziądz – Węgrowianka Węgrowo
Piast Łasin – Olimpia II Grudziądz

Foto.: Kamil Kocimski

Napisz komentarz