Juniorzy stawiają kropkę nad „i”

W miniony weekend tylko juniorzy Unii Wąbrzeźno odniośli ligowe zwycięstwo. Pozostałe drużyny młodzieżowe nie mogły mogły poradzić sobie z toruńskimi zespołami.

Drużyna juniorów mocnym akcentem zakończyła ligowe zmagania i rozgromiła u siebie Wojownika Wabcz aż 9:1. Należy przypomnieć, że niebiesko-biali już tydzień temu zapewnili sobie zwycięstwo w lidze i prawo do gry w barażu. W dwumeczu o awans do II ligi wojewódzkiej wąbrzeźnianie zmierzą się ze Spartą Brodnica. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Wąbrzeźnie w najbliższą niedziele o godzinie 12:00.
Pechową porażkę w Toruniu z Elaną zanotowali trampkarze. Młodzi Unici jeszcze dziesięć minut przed końcem prowadzili 1:2, jednak torunianie wyrównali po bramce ze spalonego, a dosłownie tuż przed końcowym gwizdkiem strzelili gola na 3:2. Porażka nieco skomplikowała sprawę utrzymania w I lidze wojewódzkiej. W przyszłą sobotę trampkarze rozegrają u siebie spotkanie o być albo nie być z Włókniarzem Toruń.
Zwycięstwa również nie udało się utrzymać młodzikom, którzy także mierzyli się z Elaną. Wąbrzeźnianie w najlepszych momentach prowadzili już dwiema bramkami, ale elanowcy nie dali za wygraną i spotkanie zakończyło się remisem 4:4. Unici zajmują obecnie 5. pozycję w tabeli, a w sobotę zagrają ostatnie spotkanie ligowe z liderem CWZS Bydgoszcz.
Dotkliwej porażki doznali młodzicy grający w III lidze okręgowej w kategorii D2. Niebiesko-biali przegrali z liderem Juventus Academy Toruń aż 0:10. Młodzi unici po 14. kolejkach plasują się na 6. miejscu.

Komplet wyników:
Juniorzy: Unia Wąbrzeźno – Wojownik Wabcz 9:1
Bramki dla Unii: B. Drewnik 2, S. Jabłoński 2, J. Godlewski 2, O. Chojnacki, M. Piórkowski, F. Chojnacki

Trampkarze: Elana Toruń – Unia Wąbrzeźno 3:2
Bramki dla Unii: J. Górski, J. Nowak

Młodzicy (D1): Elana Toruń – Unia Wąbrzeźno 4:4
Bramki dla Unii: A. Maciejewski 2, M. Jadziński, J. Sikora

Młodzicy (D2): Unia Wąbrzeźno – Juventus Academy Toruń 0:10

Foto.: fb.com/Elana2003/

Napisz komentarz