Juniorzy w II lidze wojewódzkiej!

Juniorzy Unii Wąbrzeźno po dramatycznym meczu rewanżowym awansowali do II wojewódzkiej. Brodniczanie szybko odrobili straty z pierwszego spotkania barażowego, jednak unici nie złożyli broni.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu wąbrzeźnianie pewnie pokonali u siebie Spartę 4:1 i jedną nogą byli w II lidze. W rewanżu spartanie mocno wzięli się do pracy i już do przerwy prowadzili 4:0. Taki obrót wydarzeń sprawiał, że to juniorzy Sparty Brodnica byli bliżsi awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Na drugą połowę młodzi unici wyszli zupełnie odmienieni i od razu rozpoczęli huraganowe ataki. Pierwszą bramkę dla Unii w 68. minucie spotkania zdobył Bartosz Kosiński. Natomiast kolejne gole dające upragniony awans strzelili Filip Chojnacki w 75. minucie oraz Krystian Orłowicz w 87. minucie.
Mimo fatalnej pierwszej połowy drużynie juniorów należą się brawa za ambicję i ogromną wole walki, dzięki czemu w dwumeczu pokonali Spartę Brodnica i awansowali do II ligi wojewódzkiej. Na wiosnę młodzi unici zmierzą się zatem z rówieśnikami m.in. z Bydgoszczy i Włocławka.

Sparta Brodnica – Unia Wąbrzeźno 4:3 (4:0)
Bramki dla Unii:
4:1 B. Kosiński (68′), 4:2 F. Chojnacki (75′), 4:3 K. Orłowicz (87′)

Unia: Potaczała – Muszalski, Drapiewski, Kołodziejczak, Drewnik, Chojnacki O. (46′ Marszałek), Godlewski, Sajda (85′ Krzemiński ), Chojnacki F. (76′ Orłowicz), Lupertowicz (46′ Kosiński), Gajewski.

Napisz komentarz