Unici wznowili treningi

Wczoraj piłkarze Unii Wąbrzeźno zakończyli okres wypoczynku i wrócili do treningów. Plan przygotowań do rundy wiosennej będzie dla niebiesko-białych intensywny.

Pierwszy trening w nowym roku odbył się w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1. W zajęciach uczestniczyło piętnastu piłkarzy, w tym jeden zawodnik testowany z Mustanga Ostaszewo. Dodatkowo sztab drużyny seniorów cały czas szuka potencjalnych wzmocnień. Kierownik drużyny Paweł Sobiło zaznaczył jednak, iż to dopiero początek przygotowań i o przydatności do zespołu nowych zawodników zadecyduje cały okres przygotowawczy, a zwłaszcza postawa w meczach kontrolnych.
W najbliższych dniach zawodnicy Unii będą trenować w poniedziałki, środy i soboty na boisku trawiastym, z kolei we wtorki zajęcia będą odbywać się w hali. Od lutego treningi planowane są w poniedziałki, środy i czwartki. Soboty będą zarezerwowane na mecze sparingowe. Pierwsze spotkanie kontrolne z Iskrą Ciechocin zaplanowane jest na 20 stycznia bieżącego roku.
O wszelkich zmianach w planowanym harmonogramie sparingów będziemy informować na bieżąco.