Drugie miejsce młodzików w Sparta Cup

13 stycznia drużyna młodzików Unii Wąbrzeźno, występująca w 1. lidze wojewódzkiej, wzięła udział w turnieju halowym organizowanym przez Spartę Brodnica – Sparta Cup. Młodzi unici spisali się bardzo dobrze i zajęli w zawodach drugie miejsce.

Turniej organizowany był dla dzieci z rocznika 2005 i młodszych. W rozgrywkach wzięło udział osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Wąbrzeźnianie trafili do grupy B, w której zagrali z Piłkarzem Golub-Dobrzyń, Spartą Brodnica (niebiescy) oraz Golem Brodnica. Młodzi piłkarze Unii w pierwszej fazie zawodów nie mieli sobie równych i pewnie wygrali grupę z kompletem punktów. W pierwszym spotkaniu niebiesko-biali po bramkach Miłosza Jadzińskiego i Jakuba Sikory pokonali 2:0 Gola Brodnica. Kolejny pojedynek był bardzo emocjonujący i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Wąbrzescy piłkarze po zaciętym boju wygrali ze Spartą Brodnica 4:3. Hattrickiem w tym meczu popisał się Miłosz Jadziński, a czwartą bramkę zdobył Sebastian Drozdalski. Ostatnie spotkanie grupowe Unia zagrała z Piłkarzem Golub-Dobrzyń. Po dwóch bramkach Wiktora Czerwińskiego oraz jednej Jakuba Sikory wąbrzeźnianie zwyciężyli 3:1.
W półfinale niebiesko-biali trafili na drugą drużynę gospodarzy – Spartę Brodnica (żółci). Unia nie pozostawiła rywalom żadnych złudzeń i po bramkach Jakuba Boczka, Miłosza Jadzińskiego oraz Jakuba Sikory pewnie wygrała 3:1. W drugim półfinale Piłkarz Golub-Dobrzyń w takim samym stosunku pokonał Lecha Rypin i wąbrzeźnianie ponownie musieli zmierzyć się z rywalem z Golubia-Dobrzynia. W finale tym razem lepsi okazali się przeciwnicy, którzy pokonali naszych piłkarzy 0:2.
Trener drużyny Robert Tomaszewski pochwalił drużynę za bardzo dobry występ w turnieju. Postawę unitów docenili także organizatorzy. Indywidualną nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Wiktor Kaspirowicz, natomiast Miłoszowi Jadzińskiego zabrakło tylko jednej bramki, aby zostać najlepszym strzelcem turnieju.
Barwy Unii Wąbrzeźno na turnieju reprezentowali : Wiktor Kaspirowicz, Miłosz Jadziński, Jakub Boczek, Jakub Mroczka, Sebastian Drozdalski, Wiktor Czerwiński, Maciej Głowacki, Bartosz Ciupak, Jakub Sikora.

Napisz komentarz