Pierwszy sparing na remis

Spotkaniem z Orlętami Aleksandrów Kujawski piłkarze Unii rozpoczęli cykl zimowych meczów sparingowych. Pierwszy test przed rundą wiosenną był dla niebiesko-białych udany.

Wąbrzeźnianie pierwsze spotkanie kontrolne mieli zaplanowane na ubiegłą sobotę, jednak obfite opady śniegu przyczyniły się do odwołania pojedynku z Iskrą Ciechocin. Kolejnym rywalem w harmonogramie Unii były Orlęta Aleksandrów Kujawski, które aktualnie zajmują 11. pozycję w IV lidze. Dla aleksandrowian był to już drugi mecz sparingowy. W pierwszym, rozegranym tydzień temu, ulegli Elanie Toruń aż 8:0.
Spotkanie pomiędzy Unią, a Orlętami lepiej rozpoczęli goście, którzy w 15. minucie po strzale Kacpra Kościeleckiego wyszli na prowadzenie. Jednobramkowa przewaga rywali utrzymała się do końca pierwszej odsłony gry. W drugiej części meczu do wyrównania doprowadził Marcin Gołąb, a wkrótce potem Tomasz Liszaj wyprowadził unitów na prowadzenie 2:1. Ostatni głos należał jednak do Orląt, a konkretnie do Kacpra Kościeleckiego, który ponownie umieścił piłkę w wąbrzeskiej bramce i tym samym doprowadził do remisu.
Kolejny sparing piłkarze Unii rozegrają u siebie w przyszłą sobotę z Wisłą Grudziądz. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 14:00.

Unia Wąbrzeźno – Orlęta Aleksandrów Kujawski 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 K. Kościelecki, 1:1 M. Gołąb, 2:1 T. Liszaj, 2:2 K. Kościelecki

W sparingu w Unii zagrali: P. Andrzejewski, M. Cyrklaf, Dar. Kalinowski, A. Domachowski, R. Drapiewski, Sz. Marszałek, P. Mazurowski, E. Gajewski, D. Hancyk, M. Gołąb, T. Liszaj, Daw. Kalinowski, W. Leis, J. Godlewski, O. Chojnacki, Zawodnik testowany I, Zawodnik testowany II.

Napisz komentarz