Orlicy Unii najlepsi w Sparta Cup!

Orlicy Unii Wąbrzeźno poprawili wynik swoich starszych kolegów sprzed dwóch tygodni i odnieśli triumf w turnieju Sparta Cup!

W ubiegłą sobotę odbył się kolejny turniej z cyklu Sparta Cup organizowany przez Spartę Brodnica. Tym razem w rywalizacji wzięli udział zawodnicy z rocznika 2008. W zawodach wystąpiło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Unici razem z LZS Zbiczno i dwiema drużynami gospodarzy trafili do grupy B.
Młodzi wąbrzeźnianie w pierwszej fazie turnieju zgromadzili siedem punktów i nie tracąc bramki zajęli pierwsze miejsce w grupie. W inauguracyjnym meczu niebiesko-biali zremisowali z LZS Zbiczno 0:0, natomiast w kolejnych meczach pokonali Spartę West Brodnica 1:0 oraz Spartę Brodnica (pomarańczowi) 6:0. W półfinale nasi piłkarze zmierzyli się trzecią drużyną gospodarzy występującą w tym turnieju. Tym razem unici również nie pozostawili brodniczanom żadnych złudzeń i po wygranej 1:0 awansowali do finału turnieju. Tam ponownie zmierzyli się z LZS Zbiczno, który w półfinale wygrał z Piłkarzem Golub-Dobrzyń 1:0. Finałowy bój długo nie przynosił rozstrzygnięcia (w regulaminowym czasie 0:0) i do wyłonienia zwycięzcy konieczne było rozegranie serii rzutów karnych. W niej lepsi okazali się wąbrzeźnianie (3:0) i dzięki temu odnieśli triumf w całym turnieju!
Całej drużynie oraz trenerowi Tomaszowi Sulikowskiemu gratulujemy sukcesu. Należy dodać, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik Unii Jakub Zalewski. Zespół Unii na turnieju w Brodnicy wystąpił w składzie: Jakub Zalewski, Kacper Drozdalski, Filip Dąbkowski, Kajetan Dąbrowski, Mateusz Libuszewski, Damian Sturmann, Bartosz Kamiński, Michał Drewnik, Kacper Wiśniewski, Bartosz Dziura.

Foto.: fb.com/bkssparta

Napisz komentarz