Wisła pokonuje Unię w sparingu

Drugi sparing nie był udany dla piłkarzy Unii Wąbrzeźno. Niebiesko-biali osłabieni brakiem kluczowych zawodników przegrali z Wisłą Grudziądz, która na co dzień gra w toruńskiej Klasie B.

Unici do pojedynku z grudziądzanami przystąpili w bardzo okrojonym składzie. Przede wszystkim zabrakło dwóch bramkarzy – Michała Cyrklafa oraz Patryka Andrzejewskiego. W bramce z konieczności musiał zatem stanąć Wojciech Leis. Ponadto trener Robert Kościelak nie mógł desygnować do gry Tomasza Liszaja, Dominika Hancyka, Kamila Kamyckiego oraz braci Szymona i Michała Marszałków.
Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze Wisły, którzy podeszli do spotkania bardzo zmotywowani. W zasadzie przez całe spotkanie w szeregach grudziądzan było widać nieustępliwość i zaangażowanie, mimo że spotkanie miało tylko charakter sparingowy. Unici przebudzili się około 14. minuty meczu kiedy w dogodnej sytuacji znalazł się Marcin Gołąb. Napastnik Unii będąc w polu karnym oddał dobry strzał, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się bramkarz Wisły. Niewiele później szybką akcją zrewanżowali się wiślacy, lecz uderzenie jednego z grudziądzan minęło wąbrzeską bramkę. Niebiesko-biali w pierwszej połowie próbowali zaskoczył golkipera rywali strzałami z dystansu i akcjami z prostopadłych podań, jednak w żadnej sytuacji grudziądzki bramkarz nie dał się pokonać. W poczynaniach unitów bardzo raziła niedokładność w podaniach, zwłaszcza przy wyprowadzaniu akcji oraz momentami zbyt długie holowanie piłki. Niefrasobliwość wąbrzeźnian została wykorzystana przez gości tuż przed końcem pierwszej części spotkania. W 39. minucie po składnej i szybkiej akcji Wisły bramkę zdobył Patryk Bączkowski.
W drugiej połowie obrazy gry nie zmienił się. Momentami w grze Unii było widać przebłyski jednak to nie wystarczyło na wywalczenie chociażby remisu. Po jednym ze stałych fragmentów gry szansę na zdobycie gola miał Dawid Kalinowski, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. W przeciągu całego spotkania na pochwałę na pewno zasłużył Wojciech Leis, który z konieczności musiał stanąć w bramce, a mimo tego popisał się kilkoma skutecznymi interwencjami.
Kolejnym sparingpartnerem Unii będzie czwartoligowy Sokół Radomin. Spotkanie zostanie rozegrane 10 lutego w Wąbrzeźnie o godzinie 14:00.

Unia Wąbrzeźno – Wisła Grudziądz 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 P. Bączkowski (39)

Unia: W. Leis – R. Drapiewski, B. Literski, A. Domachowski, Dar. Kalinowski, W. Petryszyn (testowany), P. Mazurowski, F. Ciechacki, M. Gołąb, Daw. Kalinowski, R. Wąs
Na zmiany wchodzili: J. Godlewski, K. Muszalski, O. Chojnacki, F. Chojnacki, D. Wollenberg (testowany)

Napisz komentarz