Porażka w przedostatnim sparingu

Porażką wąbrzeźnian zakończył się przedostatni z zaplanowanych sparingów. Niebiesko-biali po wyrównanym meczu ulegli Victorii Lisewo 0:1.

Unici do pojedynku z Victorią przystąpili w bardzo okrojonym składzie. Trener Robert Kościelak nie mógł desygnować do gry m.in. Tomasza Liszaja, Filipa Ciechackiego, Szymona Marszałka oraz Rafała Wąsa. Dodatkowo w ten sam dzień mecz kontrolny rozgrywali juniorzy, w szeregach których są zawodnicy aspirujący do gry w pierwszej drużynie.
Mimo osłabień wąbrzeźnianie bardzo dobrze weszli w mecz. Można było zauważyć wysoką grę pressingiem oraz błyskawiczne odbiory piłki. Problemem było jednak kreowanie akcji ofensywnych. W pierwszej połowie piłkarze Unii nie stworzyli sobie praktycznie żadnej klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Niebiesko-biali próbowali strzałów z dystansu, ale dla bramkarza Victorii nie stanowiły one problemu.
Dobre i wyrównane tempo meczu utrzymywało się jeszcze przez pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy spotkania. Później w szeregach wąbrzeźnian dało się zauważyć zmęczenie, które wpłynęło na słabszą grę. Mnożyły się niedokładne podania, błędy w ustawieniu i kryciu. W 72. minucie meczu Victoria wyprowadziła kontrę, po której zdobyła zwycięską bramkę. Zawodnik gości próbował prostopadłego podania do swojego kolegi, jednak przeciął je Bartosz Literski. Obrońca Unii zrobił to jednak pechowo, gdyż piłka trafiła ponownie pod nogi gracza Victorii, który znalazł się w sytuacji sam na sam i bez problemu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Unici próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, ale ataki nie przyniosły skutku.
Ostatni mecz kontrolny piłkarze Unii zagrają w przyszłą sobotę z Orłem Głogowo. Sztabowi szkoleniowemu zależy, aby mecz odbył się na naturalnym boisku, jednak nie wiadomo czy warunki atmosferyczne na to pozwolą. Miejsce i godzina spotkania zostaną ustalone w przeciągu kilku najbliższych dni.

Unia Wąbrzeźno – Victoria Lisewo 0:1 (0:0)

Unia: M. Cyrklaf – R. Drapiewski, B. Literski, P. Mazurowski, Dar. Kalinowski, W. Leis, D. Hancyk, K. Kamycki, M. Marszałek (23′ A. Domachowski), Daw. Kalinowski, M. Gołąb

Napisz komentarz