Jeden podmiot chętny do przebudowy stadionu

Dziś minął termin składania ofert na przebudowę Stadionu Miejskiego w Wąbrzeźnie. Do przetargu stanął tylko jeden podmiot.

Według pierwotnych ustaleń składanie ofert miało zakończyć się 28 lutego bieżącego roku, jednak w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi uszczegółowienia zamówienia, termin został przedłużony do 5 marca. Dziś Miasto Wąbrzeźno przekazało informację z otwarcia ofert, z której wynika, iż w przetargu wziął udział tylko jeden podmiot. Jest nim konsorcjum, któremu lideruje Spółka Budowlano-Usługowa Budex z Lipna. Dodatkowo członkiem zawiązanej organizacji jest firma GretaSport z Dąbrowy Górniczej.
Budex realizuje już w naszym mieście przebudowę amfiteatru na Podzamczu, a w przeszłości był odpowiedzialny za budowę nowego stadionu w Kowalewie Pomorskim. Przedsiębiorstwo z Dąbrowy Górniczej specjalizuje się z kolei w kładzeniu nawierzchni syntetycznych na obiektach sportowych. Z usług GretaSport skorzystano przy budowie bieżni lekkoatletycznych na stadionach m.in. Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Legnicy.
Konsorcjum przebudowę Stadionu Miejskiego w Wąbrzeźnie wyceniło na 9.400.409,82 zł. Kwota ta jest o nieco ponad milion złotych większa niż planowany wydatek Miasta na ten cel (8.328.101,02 zł).
Decyzja o wyborze oferty zostanie podjęta w ciągu kilku najbliższych dni.

Napisz komentarz