Wygrana na koniec przygotowań

W ostatnim meczu kontrolnym przed rundą wiosenną piłkarze Orła Głogowo postawili wąbrzeźnianom trudne warunki. Unici stanęli jednak na wysokości zadania i cykl sparingów zakończyli zwycięstwem.

Pojedynek z Orłem Głogowo rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem z powodu problemów z dojazdem drużyny gości. Mimo tego to właśnie rywale niebiesko-białych lepiej rozpoczęli spotkanie. Już w 9. minucie prowadzenie Orłowi dał Adrian Brzustewicz, a po dwóch kwadransach gry rezultat na 0:2 podwyższył Adam Wieczyński.
Piłkarze Unii do odrabiania strat zabrali się dopiero w drugiej połowie. Niewiele minut po wznowieniu gry dwie bramki zdobył Marcin Gołąb. Prowadzenie i jednocześnie wygraną zapewnił unitom Tomasz Liszaj po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego.
Spotkanie z Orłem Głogowo było ostatnim zaplanowanym sparingiem przed rundą wiosenną. W przyszłą sobotę niebiesko-biali wznowią już rozgrywki w ramach toruńskiej Klasy A. Mecz 16. kolejki z Victorią Czernikowo zostanie rozegrany prawdopodobnie w Toruniu o godzinie 16:15 na boisku przy ulicy Przy Skarpie. Informacja ta zostanie potwierdzona lub zweryfikowana w najbliższym czasie.

Unia Wąbrzeźno – Orzeł Głogowo 3:2 (0:2)
Bramki: 0:1 A. Brzustewicz, 0:2 A. Wieczyński, 1:2 M. Gołąb, 2:2 M.Gołąb, 3:2 T. Liszaj

Unia: M. Cyrklaf – Dar. Kalinowski, P. Mazurowski, R. Drapiewski, D. Hancyk – Daw. Kalinowski, F. Ciechacki, J. Godlewski – R. Wąs, T. Liszaj, M. Gołąb
Na zmiany wchodzili: M. Marszałek, Sz. Marszałek, K. Kamycki, A. Domachowski