Wiosenna inauguracja na remis

W pierwszym wiosennym spotkaniu piłkarze Unii Wąbrzeźno zmierzyli się w Toruniu z Victorią Czernikowo. Po wyrównanym spotkaniu obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów.

Mimo że pojedynek inaugurował rundę wiosenną, to towarzyszyła mu prawdziwa zimowa aura. Zawodnicy za dodatkowego rywala mieli silny wiatr i przenikliwe zimno. Trener Robert Kościelak na spotkanie z Victorią ustawił zespół w systemie 4-3-3, który testował podczas meczów sparingowych. Do dwóch dotychczasowych napastników, Marcina Gołębia i Tomasza Liszaja, dołączył Rafał Wąs.
Spotkanie miało wyrównany przebieg. Można pokusić się o stwierdzenie, że z lekką przewagą Unii z czego wynikała większa ilość stworzonych sytuacji bramkowych. Najlepsze z nich miał w drugiej połowie Dominik Hancyk, jednak w sytuacjach sam na sam trafiał w środek bramki i golkiper Victorii nie miał większych problemów z obroną strzałów. Szansę na zdobycie gola miał również Radosław Drapiewski, który dobijał uderzenie z rzutu wolnego. Niestety próba defensora Unii była niecelna. W 75. minucie spotkania niewykorzystane sytuacje niebiesko-białych się zemściły i Victoria Czernikowo wyszła na prowadzenie. Do prostopadłego podania w tempo wyszedł Mateusz Wróblewski i będąc sam na sam z Michałem Cyrklafem strzałem w długi róg bramki otworzył wynik meczu. Unici od razu przystąpili do odrabiania strat, ale remisowa bramka padła dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy Dominik Hancyk celnym strzałem zamknął dośrodkowanie Michała Marszałka z prawego skrzydła. Wąbrzeźnianie mieli jeszcze cień szansy na wywalczenie trzech punktów, jednak w ostatnich sekundach spotkania uderzenie Radosława Drapiewskiego zostało zablokowane przez zawodnika Victorii.
Mimo straty dwóch punktów Unici utrzymali pozycję lidera. Niebiesko-biali mają jednak już tylko jedno oczko przewagi nad Cyklonem Kończewice.

Victoria Czernikowo – Unia Wąbrzeźno 1:1 (0:0)
1:0 M. Wróblewski (75′), 1:1 D. Hancyk (90+’)

Unia: M. Cyrklaf – Dar. Kalinowski, P. Mazurowski, B. Literski, R. Drapiewski – D. Hancyk, K. Kamycki, F. Ciechacki (75′ A. Domachowski) – R. Wąs (85′ J. Godlewski), T. Liszaj, M. Gołąb (75′ M. Marszałek)

Foto.: Szymon Ledwochowski