Pogrom w Zbójnie

Piłkarze Unii wciąż nie mogę dobrze wejść w rundę wiosenną. Tym razem niebiesko-biali stracili punkty się w Zbójnie.

Początek spotkania nie zapowiadał prawdziwej kanonady, którą chwilę później zapewniły obie drużyny. Przez pierwszy kwadrans żadna ze stron nie forsowała tempa, chociaż można było zauważyć lekką przewagę Unii. W 17. minucie gospodarze niespodziewanie wychodzą na prowadzenie po strzale J. Nowickiego. Strata bramki była konsekwencją kiksów i niefrasobliwości wąbrzeskich defensorów. Trzy minuty później Pogrom zdobył kolejnego gola. Tym razem M. Modrzejewski dostał prostopadłe podanie z głębi pola i przy fatalnym wyjściu M. Cyrklafa podwyższył prowadzenie. Bramkarz Unii udanej interwencji nie zaliczył również w 26. minucie, kiedy po uderzeniu z rzutu wolnego odbił piłkę przed siebie i M. Betlejewski nie miał najmniejszych problemów w zdobyciu trzeciej bramki. Wąbrzeźnianie przebudzili się cztery minuty później, a sygnał do odrabiania strat dał T. Liszaj strzelając gola na 3:1. Sześć minut później w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Sz. Marszałek i unici mieli już tylko jedną bramkę straty. W 39. minucie D. Hancyk strzałem długi róg bramki Pogromu w końcu doprowadził do remisu. Gdy wydawało się, że remisowy rezultat uda się dowieźć do przerwy, tuż przed zejściem do szatni gola na 4:3 strzelił J. Nowicki. Co ciekawe bramka padła w analogiczny sposób jak gol na 3:0.
Po przerwie niebiesko-biali za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu, jednak Pogrom umiejętnie się bronił, a przy okazji spowalniał grę. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry unici nadziali się na zabójczą kontrę gospodarzy i M. Modrzejewski ustalił wynik spotkania na 5:3.

Pogrom Zbójno – Unia Wąbrzeźno 5:3 (4:3)
Bramki: 1:0 J. Nowicki (17′), 2:0 M. Modrzejewski (20′), 3:0 M. Betlejewski (26′), 3:1 T. Liszaj (30′), 3:2 Sz. Marszałek (36′), 3:3 D. Hancyk (39), 4:3 J. Nowicki (45′), 5:3 M. Modrzejewski (80′)

Unia: M. Cyrklaf – Dar. Kalinowski (żk), P. Mazurowski, B. Literski, R. Drapiewski – D. Hancyk (80′ M. Marszałek), K. Kamycki (80′ A. Domachowski), J. Godlewski – M. Gołąb, T. Liszaj (żk) (85′ Daw. Kalinowski), Sz. Marszałek (70′ R. Wąs)

Foto.: Szymon Ledwochowski