Młodzicy zainaugurowali rozgrywki w I lidze wojewódzkiej

W sobotę 24 marca młodzicy Unii Wąbrzeźno rozpoczęli rundę wiosenną rozgrywek I ligi wojewódzkiej. Pierwszy mecz rozegrali na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla drużyny z Wąbrzeźna. Już w 50. sekundzie meczu Jabłoński wyciągał piłkę z siatki po szybkiej akcji zespołu z Grudziądza i strzale Nikodema Mantey. Unia nie zdążyła wyjść z szatni, a już przegrywała 1:0. Brak koncentracji zespołu od początku spotkania zaowocował błyskawiczną stratą bramki. Na szczęście stracony gol wpłynął mobilizująco na zespół niebiesko-białych. Już w 4. minucie głową, po centrze z rzutu rożnego, stan spotkania wyrównał Miłosz Jadziński. Dwie minuty później, bliźniacza akcja ze stałego fragmentu gry i Kacper Patyk „szczupakiem” wyprowadza zespół Unii na prowadzenie. Niestety młodzi unici cieszyli się tylko przez cztery minuty, bo już w 10. minucie po błędach w obronie Stanisław Kaczorowski wyrównał stan meczu na 2:2. Z przebiegu emocjonującego spotkania, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.
W Wielki Piątek Unię czeka kolejny wyjazdowy mecz, tym razem z beniaminkiem – Orłem Służewo.

Olimpia Grudziądz – Unia Wąbrzeźno 2:2 (2:2)
Bramki: 1:0 N. Mantey (1′), 1:1 M. Jadziński (4′), 1:2 K. Patyk (6′), 2:2 S. Kaczorowski (10′)

Unia: J. Jabłoński – M. Cieślikowski, A. Maciejewski, J. Sikora, M. Jadziński, S. Drozdalski, M. Wojdak, M. Kamiński, K. Patyk, M. Laudański, W. Czerwiński, B. Ciupak, M. Głowacki.