Maciej Kołodziej nowym piłkarzem Unii

W spotkaniu z LZS Bobrowo w barwach Unii zadebiutował Maciej Kołodziej. Nowy piłkarz jest wychowankiem Zawiszy Bydgoszcz. W swojej karierze występował również w III lidze w barwach Cuiavii Inowrocław i Chełminianki Chełmno.

Maciej Kołodziej urodził się 21 lutego 1994 roku w Bydgoszczy. Mierzący 187 cm zawodnik jest obrońcą, a swoją karierę rozpoczynał w barwach Zawiszy. W wieku 17 lat z juniorów został przeniesiony do rezerw pierwszej drużyny Rycerzy Pomorza. W sezonie 2012/2013 nowy zawodnik Unii występował w Spójni Białe-Błota, która wtedy rywalizowała z wąbrzeźnianami w lidze okręgowej. Rok później Maciej Kołodziej był już piłkarzem Cuiavii Inowrocław, grającej wówczas w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Kołodziej w barwach inowrocławian wystąpił w 24 spotkaniach (23 w wyjściowej jedenastce), a na boisku spędził łącznie 2055 minut i zdobył jedną bramkę. W kolejnym sezonie na szczeblu III ligi reprezentował Chełminiankę Chełmno, w której rozegrał 13 meczów (862 minut). Wiosną sezonu 2014/2015 przeniósł się do Drwęcy Golub-Dobrzyń, a rok później jego nowym klubem stał się Strażak Przechowo (Świecie).
Maciejowi Kołodziejowi życzymy dobrych występów w barwach Unii, braku kontuzji, a przede wszystkim awansu do ligi okręgowej.