Starogród zdobyty!

Piłkarze Unii Wąbrzeźno odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w rundzie wiosennej obecnego sezonu. Niebiesko-biali po emocjonującym meczu pokonali Gwiazdę Starogród.

Kibice wąbrzeskiej drużyny do spotkania z Gwiazdą podchodzili z bardzo dużą ostrożnością. Dwa ostatnie pojedynki w Starogrodzie pomiędzy zainteresowanymi drużynami kończyły się pechowymi dla wąbrzeźnian remisami. Początek spotkania potwierdził obawy fanów Unii. W 17. minucie po rzucie rożnym pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Daniel Pawłowski. Unici nie złożyli jednak broni i za sprawą Marcina Gołębia doprowadzili do wyrównania cztery minuty przed końcem pierwszej połowy. Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania kapitan wąbrzeskiej jedenastki Paweł Mazurowski wykorzystał rzut karny i niebiesko-biali objęli prowadzenie. Radość wąbrzeźnian nie trwała jednak długo. W 54. minucie do wyrównania doprowadził Marko Gorczyca, który po dobitce pokonał Patryka Andrzejewskiego. Niewiele ponad dziesięć minut później imponujący ostatnio skutecznością Tomasz Liszaj ponownie wyprowadził Unię na prowadzenie. W 70. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartę zobaczył Kamil Kamycki. Mimo osłabienia, w 86. minucie Tomasz Liszaj podwyższył wynik i ustalił zarazem rezultat spotkania na 2:4.

Gwiazda Starogród – Unia Wąbrzeźno 2:4 (1:1)
Bramki: 1:0 D. Pawłowski (17′), 1:1 M. Gołąb (41′), 1:2 P. Mazurowski (karny; 49′), 2:2 M. Gorczyca (54′), 2:3 T. Liszaj (65′), 2:4 T. Liszaj (86′)

Unia: P. Andrzejewski – Dar. Kalinowski, B. Literski, R. Drapiewski, D. Hancyk – M. Gołąb (R. 60′ Wąs; 90+’ żk), K. Kamycki (38′, 70′ żk; 70′ czk), J. Godlewski (60′ W. Leis), F. Ciechacki (65′ Sz. Marszałek; 75′ żk) – P. Mazurowski, T. Liszaj (82′ żk)