Trzecia wygrana z rzędu

Wąbrzeźnianie wyśmienicie rozpoczęli nowy miesiąc. W drugi dzień maja gładko pokonali grudziądzką Stal 3:0.

Piłkarze Unii od samego początku meczu zyskali przewagę, a sygnał do ataku już w 3. minucie dał kapitan Paweł Mazurowski. Na efekty gry ofensywnej przyszło kibicom czekać aż do 36. minuty meczu. Wówczas po zagraniu z autu mocny strzał zza pola karnego oddał Filip Ciechacki. Bramkarz Stali sparował piłkę wprost pod nogi Dominika Hancyka, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Pięć minut później unici podwyższyli prowadzenie. Bramkę głową po rzucie rożnym zdobył obrońca Radosław Drapiewski. W pierwszej odsłonie spotkania niebiesko-biali byli stroną przeważającą, a grudziądzanie ograniczali się jedynie do akcji z kontrataków, które nie stwarzały większego zagrożenia pod bramką Patryka Andrzejewskiego.
W drugiej połowie Unia kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i zarazem próbowała podwyższyć prowadzenie. Udało się to w 85. minucie, kiedy Paweł Mazurowski odzyskał piłkę w środku pola, a następnie pobiegł w kierunki bramki i zdobył gola ustalającego wynik spotkania na 3:0.

Unia Wąbrzeźno – Stal Grudziądz 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 D. Hancyk (36′), 2:0 R. Drapiewski (41′), 3:0 P. Mazurowski (85′)

Unia: P. Andrzejewski – Dar. Kalinowski (85′ W. Leis), B. Literski, R. Drapiewski, M. Kołodziej (55′ S. Marszałek) – F. Ciechacki (65′ R. Wąs), P. Mazurowski, J. Godlewski, D. Hancyk – M. Gołąb (87′ Daw. Kalinowski), T. Liszaj