Nie ma miejsca na błędy

Dziś piłkarze Unii Wąbrzeźno na własnym stadionie podejmą Węgrowiankę Węgrowo. Niebiesko-biali wciąż czują na plecach oddech Unislavii i nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów.

Rozgrywki ligowe wkroczyły w ostateczną fazę. Bezpośredni awans Cyklonu Kończewice jest już niemal przesądzony. Wciąż jednak trwa zacięta walkę o drugą lokatę w tabeli, która jest premiowana grą w barażach. Aktualnie wiceliderem są wciąż wąbrzeźnianie, którzy mają dwa punkty przewagi nad trzecią Unislavią Unisław.
Dzisiejszy rywal wąbrzeskiej jedenastki plasuje się aktualnie na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów. W poprzedniej kolejce Węgrowianka w derbowym pojedynku wygrała u siebie ze Stalą Grudziądz 3:2. Zwycięstwo to z pewnością pokrzepiło węgrowian i do Wąbrzeźna przyjadą pełni woli walki.
Wąbrzeźnianie z kolei w ubiegłą sobotę po dramatycznym meczu wygrali w Świedziebni z miejscowym LZS 4:2. Podopieczni Roberta Kościelaka walczyli do końca, a losy spotkania rozstrzygnęli w ostatnich 10 minutach.
W rundzie jesiennej w meczu pomiędzy Węgrowianką, a Unią górą byli niebiesko-biali. Unici wygrali wówczas 3:0. Kibice z pewnością nie mieliby nic przeciwko, aby identyczny rezultat padł również dziś. Piłkarze Unii muszą jedna podejść do spotkania bardzo zmobilizowani i skoncentrowani, bowiem każda strata punktów może skomplikować walkę o miejsce barażowe.

Unia Wąbrzeźno – Węgrowianka Węgrowo: 30.05.2018 (środa), godzina 17:00,
Stadion Miejski w Wąbrzeźnie przy ulicy Tysiąclecia 3,
Bilety: normalny – 3 zł, ulgowy – 1 zł.