Pewne zwycięstwo niebiesko-białych

W upalną środę piłkarze Unii zdecydowanie pokonali u siebie Węgrowiankę Węgrowo i wciąż zajmą drugą lokatę w tabeli.

Spotkanie wyśmienicie rozpoczęło się dla wąbrzeskiej drużyny. Już w 2. minucie po wrzutce z rzutu wolnego bramkę zdobył Dominik Hancyk. Szybko strzelony gol dodał pewności wąbrzeźnianom, którzy co rusz zagrażali bramce gości. Niewiele czasu po objęciu prowadzenia groźne strzały zza pola karnego oddali Filip Ciechacki oraz Paweł Mazurowski. W 16. minucie doskonałym podaniem popisał się Kamil Kamycki, który wypuścił w uliczkę Tomasza Liszaja. Napastnik Unii zdołał minąć bramkarza, ale strzał musiał oddawać z małego kąta i futbolówka trafiła jedynie w słupek. Osiem minut później prawie identycznym zagraniem Dominik Hancyk obsłużył Macieja Kołodzieja. Nowy zawodnik niebiesko-białych, mając przed sobą tylko bramkarza, nie zmarnował sytuacji i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie. Wkrótce potem dwukrotnie przed szansą zdobycia gola stanął Tomasz Liszaj, niestety w obu przypadkach zabrakło szczęścia. W 40. minucie w pole karne ładnie zacentrował Paweł Mazurowski. Piłka trafiła na głowę Macieja Kołodzieja, jednak jego strzał przeleciał niewiele ponad poprzeczką. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę z dystansu uderzył Dominik Hancyk, lecz i tym razem futbolówka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką.
Drugą odsłonę spotkania od mocnego uderzenia rozpoczęli wąbrzeźnianie. Kilka sekund po wznowieniu gry Tomasz Liszaj huknął zza szesnastki, a golkiper Węgrowianki z największym trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 54. minucie niebiesko-biali strzelili trzecią bramkę. Paweł Mazurowski oddał niespodziewany strzał z dalszej odległości, który kompletnie zaskoczył bramkarza gości. Dwie minuty później dogodną sytuację miał wprowadzony kilka sekund wcześniej Jakub Sajda. Młody zawodnik Unii musiał jednak oddawać strzał na wślizgu i trafił w bramkarza. Kolejne fragmenty meczu to zdecydowana dominacja Unia. Wąbrzeźnianie bramkę rywali atakowali dosłownie do ostatnich sekund. Chwilę przed końcowym gwizdkiem sędziego czwartego gola dla niebiesko-białych zdobył Tomasz Liszaj.

Unia Wąbrzeźno – Węgrowianka Węgrowo 4:0 (2:0)
Bramki:
1:0 D. Hancyk (2′), 2:0 M. Kołodziej (24′), 3:0 P. Mazurowski (54′), 4:0 T. Liszaj (90+’)

Unia: F. Bożykowski – D. Hancyk, R. Drapiewski, B. Literski, Dar. Kalinowski – M. Kołodziej (55′ J. Sajda), K. Kamycki (73′ E. Gajewski), J. Godlewski, F. Ciechacki (61′ W. Leis) – P. Mazurowski (69′ Daw. Kalinowski), T. Liszaj.