Remis w ostatnim sprawdzianie

W ostatnim przedsezonowym meczu kontrolnym niebiesko-biali zremisowali na własnym stadionie z Pogromem Zbójno.

Wąbrzeźnianie do spotkania przystąpili bez kilku kluczowych graczy. Z tego powodu trener Robert Kościelak zmuszony był desygnować do gry zawodników występujących na co dzień w drużynie juniorów.
Pierwsza połowa pojedynku nie była zbyt udana dla unitów. Pogrom, mimo iż nie przeważał zdecydowanie, miał dwie doskonałe szanse na strzelenie bramki. W każdej z nich górą był jednak Wojciech Leis, który najpierw w 37. minucie nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam, a pięć minut później obronił rzut karny. Piłkarze Unii w pierwszych trzech kwadransach nie zagrozili poważnie bramce gości.
Po przerwie wąbrzeźnianie prezentowali się zdecydowanie lepiej. W 59. minucie błąd defensywy Pogromu wykorzystał Bartłomiej Kosiński i bez problemu otworzył wynik spotkania. Goście jednak już dziewięć minut później, za sprawą Damiana Bonieckiego, doprowadzili do wyrównania. Niebiesko-biali po stracie bramki od razu zaczęli dążyć do ponownego objęcia prowadzenia, ale mimo kilku doskonałych okazji nie zdołali zdobyć zwycięskiego gola.

Unia Wąbrzeźno – Pogrom Zbójno 1:1 (0:0)
Bramki:
1:0 B. Kosiński (59′), 1:1 D. Boniecki (68′)

Unia: W. Leis – B. Drewnik, S. Kołodziejczak, R. Drapiewski, D. Hancyk – Daw. Kalinowski, B. Brzozowski, J. Godlewski, F. Ciechacki – B. Kosiński, S. Marszałek
Na zmiany wchodzili: M. Stasiak – O. Chojnacki, F. Chojnacki, P. Potaczała, T. Niemyt, P. Mazurowski, P. Marszałek