Inauguracyjne starcie z Radzynianką

W najbliższą sobotę niebiesko-biali zainaugurują zmagania w lidze okręgowej. Wąbrzeźnianie na wyjeździe zmierzą się z Radzynianką Radzyń Chełmiński.

Oficjalna inauguracja rozgrywek nastąpiła w ubiegłym tygodniu, jednak ze względu na przełożenie meczu pomiędzy Unią a Victorią Lisewo wąbrzescy kibice musieli poczekać kolejne dni, aby zobaczyć swoją drużynę w akcji. Przypomnijmy, że w 1. kolejce obyło się bez większych niespodzianek i faworyci zainkasowali po trzy punkty.
Radzynianka w pierwszym spotkaniu sezonu przegrała na wyjeździe ze Sportisem Łochowo. Zwycięską bramkę dla gospodarzy strzelił Marcin Krzywicki, który w przeszłości występował m.in. w ekstraklasowej Cracovii i otarł się o reprezentację Polski, a dziś jest jednym z inicjatorów ambitnego planu stworzenia w Łochowie solidnego ośrodka piłkarskiego.
Obecny sezon jest dla piłkarzy z Radzynia Chełmińskiego czwartym z rzędu na szczeblu ligi okręgowej. W ubiegłych rozgrywkach Radzynianka okazała się czarnym koniem i ostatecznie w klasyfikacji zajęła 4. miejsce. Poprzednie sezony nie były już tak udane i radzynianie plasowali się w dolnej połowie tabeli.
Unici, jako beniaminek, nie będą postrzegani w Radzyniu Chełmińskim w roli faworyta. Radzynianka w poprzednim sezonie była drugą, po Pomorzaninie Toruń, najlepiej punktującą drużyną na własnym stadionie. Dzięki bilansowi jedenastu zwycięstw, trzech remisów i jednej porażki zgromadziła na swoim koncie 36 punktów. To właśnie imponujący dorobek na własnym stadionie zadecydował o wysokiej pozycji na koniec sezonu, gdyż na wyjeździe radzynianie zdobyli 18 oczek.
Mamy nadzieję, że piłkarze Unii zagrają w Radzyniu Chełmińskim dobre spotkanie i przywiozą z trudnego terenu zdobycz punktową. Wąbrzeskich kibiców serdecznie zapraszamy do wspierania niebiesko-białych w pierwszym meczu sezonu. Tym bardziej, iż jest to jeden z najbliższych wyjazdów w bieżących rozgrywkach.

Radzynianka Radzyń Chełmiński – Unia Wąbrzeźno: 18.08.2018 (sobota), godzina: 18:00,
Stadion przy ulicy Sady 3 w Radzyniu Chełmińskim.