Drugi mecz, drugie derby

W najbliższą sobotę piłkarze wąbrzeskiej Unii rozegrają swój drugi mecz w lidze okręgowej. Niebiesko-biali w derbowym pojedynku zmierzą się na wyjeździe z Promieniem Kowalewo Pomorskie.

Mimo, iż w najbliższy weekend czeka nas czwarta seria spotkań w lidze okręgowej to dla unitów będzie to dopiero drugi mecz w bieżących rozgrywkach. Tydzień temu wąbrzeźnianie pauzowali z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin, z kolei mecz 1. kolejki z Victorią Lisewo został przełożony na 12 września. W jedynym swoim dotychczasowym spotkaniu Unia przegrała na wyjeździe z Radzynianką 3:5.
Piłkarze Promienia w obecnym sezonie są lepiej zaprawieni w bojach. Kowalewianie do tej pory rozegrali trzy spotkania, w który ponieśli same porażki. Należy jednak zaznaczyć, że ich przeciwnikami były drużyny stawiające sobie za cel awans do IV ligi. Na inaugurację Promień przegrał u siebie z Zawiszą tracąc bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry, natomiast tydzień później również na własnym stadionie uległ Sokołowi Radomin 0:3. W ostatniej serii spotkań kowalewianie nie sprostali na wyjeździe Sportisowi Łochowo i polegli w stosunku 0:1.
Zerowi dorobek punktowy oraz ujemny bilans bramkowy (0 strzelonych, 5 straconych) sprawia, że Promień aktualnie zajmuje 12. miejsce w tabeli. Z kolei unici z jednym rozegranym meczem i nieco lepszym stosunkiem bramkowym plasują się dwa oczka wyżej.
Sobotnie spotkanie będzie dla obu drużyn niezwykle ważne. Każda ze stron po ostatnich niepowodzeniach z pewnością postawi sobie za cel zwycięstwo, które podbuduje morale drużyny i pozwoli na awans w ligowej tabeli. Mamy nadzieję, że wąbrzescy piłkarze zagrają w Kowalewie Pomorskim walecznie i ambitnie, dzięki czemu będą mieli powody aby zdobyć pierwsze punkty w bieżącym sezonie.

Promień Kowalewo Pomorskie – Unia Wąbrzeźno: 01.09.2018 (sobota), godzina: 13:00,
Kowalewo Pomorskie, stadion przy ulicy Chopina 26.

Pozostałe pary 3. kolejki:
Pomorzanin Serock – Grom Więcbork: 1 września, 16:00,
Radzynianka Radzyń Chełmiński – Cyklon Kończewice: 1 września, 17:00,
Sokół Radomin – Sportis Łochowo: 1 września, 17:00,
Start Pruszcz – Victoria Lisewo: 1 września, 17:00,
Flisak Złotoria – Naprzód Jabłonowo Pomorskie: 2 września, 12:00,
Zawisza Bydgoszcz – Gryf Sicienko: 2 września, 14:00,
Pauza: Mustang Ostaszewo.

Napisz komentarz