Wiktoria nie dla Unii

W środowe popołudnie unici nadrobili ligowe zaległości. Niestety fatalna passa wciąż trwa i niebiesko-biali zanotowali czwartą porażkę z rzędu.

Przed zaległym meczem 1. kolejki klasy okręgowej cała unijna społeczność była pełna nadziei i liczyła na pierwszą zdobycz punktową w sezonie. Niestety pojedynek rozpoczął się nieudanie dla Unii. W 11. minucie Mateusz Grodzicki oddał strzał na bramkę Unii, jednak Tomasz Zubrzycki zdołał instynktownie odbić piłkę. Ta trafiła wprost pod nogi Damiana Grossa, który przelobował wąbrzeskiego golkipera i tym samym wyprowadził Victorię na prowadzenie. Unici nie podłamali się i dziesięć minut później doprowadzili do wyrównania. Jakub Godlewski po przejęciu futbolówki przedarł się w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Marcina Grodzickiego.
Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę meczu Unia miała kilka dobrych sytuacji do objęcia prowadzenia, jednak strzały Marcina Gołębia i Tomasza Liszaja nie znalazły drogi do bramki Victorii. Chwilę po zmarnowanych okazjach lisewianie wyprowadzili akcję, po której Damian Kujawski uderzeniem głową pokonał Tomasza Zubrzyckiego. Po ponownym objęciu prowadzenia Victoria nieco się cofnęła i oddała inicjatywę niebiesko-białym. Niestety wąbrzeźnianie nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce rywala, a co gorsze stracili gola na 1:3. Strata kolejnej bramki jeszcze bardziej podłamała unitów, chociaż Tomasz Niemyt miał szansę na zniwelowanie strat. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Unię dobił Damian Gross, który ustalił wynik spotkania na 1:4.

Unia Wąbrzeźno – Victoria Lisewo 1:4 (1:1)
Bramki:
0:1 D. Gross (11′), 1:1 J. Godlewski (21′), 1:2 D. Kujawski (57′), 1:3 D. Kujawski (77′), 1:4 D. Gross (86′)

Unia: T. Zubrzycki – D. Hancyk, R. Drapiewski, B. Literski, Dar. Kalinowski (24′ żk) – B. Brzozowski (46′ E. Gajewski), J. Godlewski, P. Mazurowski, F. Ciechacki (21′ S. Marszałek; 35′ żk) – T. Liszaj, M. Gołąb (65′ T. Niemyt)

1 odpowiedź to “Wiktoria nie dla Unii”

1. Izi napisał(a):

Tragedia A klasa czeka otworem oraz derby z Książkami.