Przerwać kryzys

W najbliższy weekend drużyny ligi okręgowej rozegrają spotkania w ramach 6. kolejki. Unici zmierzą się na wyjeździe ze Sportisem Łochowo.

Sportis Łochowo to nowy, ambitny projekt, który powstał na bazie Klubu Sportowego Łochowo. Za przedsięwzięciem stoją m.in. byli piłkarze Zawiszy oraz Chemika Bydgoszcz, w tym Marcin Krzywicki, który do niedawna występował na ekstraklasowych i pierwszoligowych boiskach. Głównym założeniem Sportisu jest szkolenie młodzieży i organizacja ośrodków szkoleniowych dla młodych adeptów piłki nożnej, z kolei drużyna seniorów w tym sezonie celuje w czołowe lokaty ligi okręgowej.
W dotychczasowych spotkaniach łochowianie zgromadzili na swoim koncie 7 punktów i zajmują 7. miejsce w tabeli. Na własnym stadionie pokonali po 1:0 Promień Kowalewo Pomorskie i Radzyniankę Radzyń Chełmiński, natomiast w ubiegłej kolejce przegrali z Zawiszą Bydgoszcz 0:3. W jedynym wyjazdowym meczu Sportis zremisował 1:1 z Sokołem Radomin. Należy również wspomnieć, iż piłkarze z Łochowa rozegrali pojedynek z Iskrą Ciechocin który wygrali 9:0, jednak ze względu na wycofanie się Iskry z rozgrywek wynik został anulowany.
Z perspektywy dotychczasowych wyników Unii można przypuszczać, że zdecydowanym faworytem jutrzejszego meczu jest Sportis Łochowo. Mamy jednak nadzieję, że zapowiadane spotkanie będzie początkiem wychodzenia wąbrzeźnian z kryzysu i niebiesko-biali zainkasują pierwsze punkty w tym sezonie.

Sportis Łochowo – Unia Wąbrzeźno: 15.09.2018 (sobota), godzina: 16:00,
stadion w Łochowie przy ulicy Dębowej 17 D.