Jest przełamanie! Unia wygrywa w Łochowie

Po serii czterech porażek z rzędu unici w końcu się przełamali. Wąbrzeźnianie po ambitnej grze pokonali na wyjeździe Sportis Łochowo.

Niebiesko-biali pojechali do Łochowa w okrojonym składzie. Trener Robert Kościelak nie mógł desygnować do gry m.in. Marcina Gołębia oraz Filipa Ciechackiego, którzy doznali kontuzji w meczu z Victorią Lisewo i nie wrócili jeszcze do pełni sił.
Unia pojedynek ze Sportisem rozpoczęła wyśmienicie. W 9. minucie Paweł Mazurowski błyskawicznie wykonał rzut wolny i uruchomił na skrzydle Tomasza Liszaja. Wąbrzeski napastnik dośrodkował w pole karne do Szymona Marszałka, który ubiegł obrońcę gospodarzy i posłał piłkę do bramki. Po objęciu prowadzenia unici starali się pójść za ciosem. W 21. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Bartosz Brzozowski, jednak zamiast oddać strzał zdecydował się dograć do kolegi z drużyny, co spowodowało, że akcja została przerwana przez łochowian. Niespełna piętnaście minut później mocne uderzenie z dystansu oddał Paweł Mazurowski, ale golkiper Sportisu zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Kapitan Unii przed szansą stanął również w 40. minucie, lecz także i tym razem futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Gospodarze poważne zagrożenie pod bramką Wojciecha Leisa stworzyli dopiero w 45. minucie. Nasz bramkarz do końca zachował zimną krew i obronił strzał w krótki róg.
W drugiej połowie unici skupili się na obronie wyniku i grze z kontry. Szczelna i wzorowo funkcjonująca defensywa niebiesko-białych nie pozwoliła Sportisowi na zbyt wiele. Łochowianie w przeciągu drugich trzech kwadransów mieli tylko jedną klarowną okazję do wyrównania. Unia po kontratakach mogła pokusić się o podwyższenie rezultatu, jednak w decydujących podaniach brakowało przede wszystkim precyzji.
Za spotkanie należy pochwalić całą wąbrzeską drużynę. Unici zagrali ambitnie, walecznie, a poza tym bardzo dobrze pod względem taktycznym. Zwycięstwo z pewnością podbudowało morale zespołu i należy mieć nadzieję, że równie dobrą grę w wykonaniu niebiesko-białych zobaczymy za tydzień w starciu z Zawiszą.

Sportis Łochowo – Unia Wąbrzeźno 0:1 (0:1)
Bramka:
0:1 S. Marszałek (9′)

Unia: W. Leis – D. Hancyk, R. Drapiewski, B. Literski, Dar. Kalinowski (67′ żk) – S. Marszałek (90+’ Daw. Kalinowski), J. Godlewski, P. Mazurowski, T. Niemyt (74′ żk) – B. Brzozowski (78′ K. Kamycki), T. Liszaj (80′ żk)