Czas na Zawiszę

Przed nami 7. kolejka klasy okręgowej. W niedzielę piłkarze Unii Wąbrzeźno zmierzą się na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz.

Bydgoski Zawisza to klub z wielkimi tradycjami, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Niestety jest to również klub, który miał ogromnego pecha do właścicieli i w swojej historii, oprócz sukcesów, notował również ciężkie upadki. Obecnie Rycerze Pomorza podnoszą się z kolan po skutkach działalności Radosława Osucha i przebojem pokonują kolejne szczeble rozgrywkowe.
W bieżącym sezonie bydgoszczanie po sześciu kolejkach mają komplet punktów i są liderem klasy okręgowej. Do tej pory niebiesko-czarni w pokonanym polu zostawili Promień Kowalewo Pomorskie (1:0), Naprzód Jabłonowo Pomorskie (5:0), Sokoła Radomin (2:1), Gryfa Sicienko (1:0), Sportis Łochowo (3:0) oraz Flisaka Złotoria (2:0). Spotkanie z Unią będzie dla Zawiszy drugim pojedynkiem rozgrywanym w Bydgoszczy. Wcześniej, jako gospodarz, rozgrywał on bowiem mecze w Potulicach.
Według statystyk ze strony zawisza1946.pl unici i zawiszacy w ligowych rozgrywkach mierzyli się do tej pory sześciokrotnie. W sezonie 1962/63 dwa razy górą był Zawisza (wygrane 2:0 i 2:1), natomiast blisko czterdzieści lat później bilans przemawiał już za wąbrzeźnianami. Na jesieni sezonu 2000/2001 padł w Wąbrzeźnie bezbramkowy remis, z kolei na wiosnę Unia wygrała w Bydgoszczy 2:1. W kolejnym sezonie niebiesko-biali pokonali Zawiszę dwukrotnie w stosunku 2:1.
Faworytem niedzielnego spotkania będzie Zawisza, jednak unici po ubiegłotygodniowej wygranej w Łochowie zwiększyli pewność w siebie i na pewno pokuszą się o kolejną niespodziankę. Mamy nadzieję, że w Bydgoszczy obejrzymy dobre widowisko, po którym wąbrzeźnianie zainkasują kolejne punkty.

Zawisza Bydgoszcz – Unia Wąbrzeźno: 23.09.2018 (niedziela), godzina 15:00;
Stadion przy ulicy Sielskiej 12 w Bydgoszczy (Fordon).

Napisz komentarz