Unia w kolejnej rundzie Pucharu Polski

W meczu 2. rundy Pucharu Polski K-PZPN Unia pokonała na wyjeździe Start Toruń 2:0. Dzięki zwycięstwu niebieski-biali awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Na spotkanie pucharowe trener Robert Kościelak powołał sporo młodych zawodników, którzy na co dzień występuję drużynie juniorów.
W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola, chociaż miały ku temu doskonałe okazje. Gospodarze wyborną szansę na otworzenie wyniku spotkania mieli w 15. minucie, jednak Tomasz Zubrzycki wybronił sytuację sam na sam. Unici przeważali, ale w ofensywie brakowało przede wszystkim dokładności i zdecydowania. Masa dobrze zapowiadających się akcji była zaprzepaszczana przez niecelne zagranie lub zbyt długie holowanie piłki.
Kwadrans po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania arbiter podyktował rzut karny dla Unii, który został skutecznie wyegzekwowany przez Eryka Gajewskiego. Wąbrzeźnianie poszli za ciosem i dokładnie dziesięć minut po objęciu prowadzenia drugą bramkę dla niebiesko-białych strzałem zza pola karnego zdobył Paweł Marszałek. Nasi piłkarze do końca kontrolowali przebieg meczu, jednak prowadzenia nie udało się podwyższyć. Niewiele czasu przed ostatnim gwizdkiem sędziego Dariusz Kalinowski miał szansę na zdobycie trzeciej bramki, ale jego uderzenie trafiło w słupek.

Start Toruń – Unia Wąbrzeźno 0:2 (0:0)