Unia remisuje z Mustangiem

W mecz 8. kolejki ligi okręgowej Unia zremisowała na własnym boisku z Mustangiem Ostaszewo. Wąbrzeźnianie byli o krok od zgarnięcia kompletu punktów.

Początek spotkania był wyrównany chociaż na placu gry dało się zauważyć nieznaczną przewagę wąbrzeskiej drużyny. Goście pierwszą poważną sytuację stworzyli w 22. minucie, jednak Tomasz Zubrzycki zdołał zażegnać niebezpieczeństwo. Po tej akcji Mustang wykonywał rzut rożny, po którym Tomasz Weber otworzył wynik meczu. Unici po stracie bramki nie załamali się i w dalszym ciągu prezentowali dobrą grę. W 32. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego idealnie w polu karnym wyskoczył Radosław Drapiewski i strzałem głową doprowadził do wyrównania. Cztery minuty później Jakub Godlewski fantastycznym uderzeniem zza pola karnego kompletnie zaskoczył golkipera gości, dzięki czemu unici wyszli na prowadzenie. Tuż przed przerwą Unia mogła podwyższyć wynik, lecz strzał Pawła Mazurowskiego z największym trudem sparował na słupek bramkarz Mustanga.
Po zmianie stron piłkarze Mustanga Ostaszewo przejęli inicjatywę, jednak wąbrzeźnianie umiejętnie się bronili i dodatkowo starali się wyprowadzać groźne kontry. Niestety żadnej z nich nie udało się zwieńczyć bramką, chociaż w kilku akcjach do szczęścia brakowało niewiele. W 87. minucie niewykorzystane sytuacje się zemściły i po szybko przeprowadzonej akcji Maciej Dudek doprowadził do wyrównania. Unici po stracie bramki próbowali jeszcze zdobyć się na zwycięską szarżę, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Unia Wąbrzeźno – Mustang Ostaszewo 2:2 (2:1)
Bramki:
0:1 T. Weber (23′), 1:1 R. Drapiewski (32′), 2:1 J. Godlewski (36′), 2:2 M. Dudek (87′)

Unia: T. Zubrzycki – D. Hancyk, B. Literski, R. Drapiewski, Dar. Kalinowski – S. Marszałek (72′ F. Ciechacki), K. Kamycki (84′ żk), J. Godlewski (90′ Daw. Kalinowski), T. Niemyt (82′ E. Gajewski) – P. Mazurowski, T. Liszaj (90+’ B. Brzozowski)