Pucharowa środa

Jutro na własnym boisku piłkarze Unii rozegrają spotkanie w ramach 3. rundy Pucharu Polski K-PZPN. Przeciwnikiem niebiesko-białych będzie IV-ligowy Pomorzanin Toruń.

Wąbrzeźnianie pucharowe zmagania rozpoczęli tak naprawdę od 2. rundy, w której po bramkach Eryka Gajewskiego i Pawła Marszałka pokonali na wyjeździe B-klasowy Start Toruń 2:0. Pojedynek 1. rundy unici wygrali walkowerem, ponieważ Iskra Ciechocin wycofała się z rozgrywek.
Jutrzejszy rywal Unii, Pomorzanin Toruń, występuje w IV lidze i aktualnie z dorobkiem 21 punktów zajmuje 5. miejsce w tabeli. Do tej pory torunianie w lidze wygrali sześć spotkań, trzy zremisowali oraz trzy przegrali. Tegoroczną przygodę z Pucharem Polski K-PZPN rozpoczęli od 2. rundy, w której wygrali z Sokołem Radomin 4:1. W ramach ciekawostki można wspomnieć, iż w toruńskiej drużynie występują dwaj byli zawodnicy Unii – Piotr Murawski oraz Michał Czarnecki, a dodatkowo trenerem Pomorzanina jest Dariusz Durda, który pierwsze kroki w trenerskiej karierze stawiał m.in. w Wąbrzeźnie.
Niebiesko-białych czeka niezwykle trudny mecz z wymagającym rywalem. Mamy jednak nadzieję, że wąbrzeźnianie pokażą się z dobrej strony i pokuszą się o sprawienie niespodzianki. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko boczne przy Szkole Podstawowej nr 3 i zachęcamy do aktywnego wspieranie swojej drużyny.

Unia Wąbrzeźno – Pomorzanin Toruń: 24.10.2018 (środa), godzina: 15:30;
Boisko boczne przy Szkole Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie.

Komplet par 3. rundy Pucharu Polski K-PZPN (okręg Toruń):
Stal Grudziądz – Mustang Ostaszewo: 24 października, godzina: 15:30,
Victoria Lisewo – Cyklon Kończewice: 24 października, godzina: 15:30,
Unia Wąbrzeźno – Pomorzanin Toruń: 24 października, godzina: 15:30,
Flisak Złotoria – Legia Chełmża: 24 października, godzina: 15:30.