Unia odpada z Pucharu Polski

Tegoroczna przygoda z Pucharem Polski K-PZPN dobiegła końca. W meczu trzeciej rundy wąbrzeźnianie przegrali u siebie z Pomorzaninem Toruń 1:4.

Unici do spotkania przystąpili w nieco eksperymentalnym składzie. Robert Kościelak zdecydował się desygnować do gry zawodników rezerwowych oraz juniorów. Miało to związek m.in. z urazami oraz kontuzjami, których niektórzy gracze podstawowego składu nabawili się w Więcborku.
Mimo tego niebiesko-biali rozpoczęli spotkanie ambitnie, chociaż z minuty na minutę uwidaczniała się przewaga Pomorzanina, który do Wąbrzeźna przyjechał niemal w optymalnym składzie. Goście pierwszą poważna sytuację stworzyli w 11. minucie, kiedy po uderzeniu głową jednego z torunian piłka trafiła w poprzeczkę. Niestety pięć minut później Pomorzanin wyszedł już na prowadzenie. Kamil Góral po podaniu z głębi pola wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Unii, następnie minął Wojciecha Leisa i umieścił piłkę w siatce. Po strzelonej bramce torunianie nie forsowali tempa i spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy kontuzji doznał Nikodem Tryczak i musiał przedwcześnie opuścić boisko.
Po przerwie Unia zagrała bardzo odważnie, dzięki czemu stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, jednak do remisu nie udało się doprowadzić. W 63. minucie Kamil Góral podciął skrzydła wąbrzeźnianom i zdobył drugą bramkę dla Pomorzanina. Niebiesko-biali piętnaście minut później zdołali zdobyć gola kontaktowego, lecz Patryk Stasiak błyskawicznie odpowiedział fantastycznym strzałem z rzutu wolnego i torunianie ponownie objęli dwubramkowe prowadzenie. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 1:4 ustalił Wojciech Springer.

Unia Wąbrzeźno – Pomorzanin Toruń 1:4 (0:1)
Bramki:
0:1 K. Góral (16′), 0:2 K. Góral (63′), 1:2 M. Gołąb (78′-karny), 1:3 P. Stasiak (79′), 1:4 W. Springer (86′)

Unia: W. Leis – M. Marszałek, S. Kołodziejczak, N. Tryczak (40′ M. Lupertowicz), T. Niemyt – D. Hancyk (65′ P. Marszałek), J. Godlewski (55′ K. Kamycki), E. Gajewski, Daw. Kalinowski – P. Mazurowski (65′ F. Chojnacki), M. Gołąb