Fatalna passa trwa…

Unici odnieśli dziewiątą porażkę w sezonie. W 13. kolejce przegrali na wyjeździe z Gryfem Sicienko 1:3.

Wąbrzeźnianie w Sicienku ponownie zagrali w eksperymentalnym ustawieniu. Dariusz Kalinowski, Radosław Drapiewski oraz Nikodem Tryczak wciąż zmagają się z urazami i ich występy w rundzie jesiennej stoją pod dużymi znakami zapytania.
Spotkanie z Gryfem rozpoczęło się dla unitów nieudanie. Gospodarze od początku zyskali przewagę i kilkukrotnie zagrozili bramce Wojciecha Leisa. Niebiesko-biali pierwszą dobrą sytuację na zdobycie gola mieli w 20. minucie, jednak strzał Marcina Gołębia był minimalnie niecelny. Siedem minut później Bartłomiej Świątek, otrzymawszy podanie przed polem karnym, bez problemu ograł wąbrzeskich defensorów i otworzył wynik spotkania. Przebudzenie w szeregach Unii nastąpiło dopiero około 35. minuty. Nasi zawodnicy przejęli inicjatywę na boisku i w efekcie udało się doprowadzić do remisu tuż przed końcem pierwszej połowy, kiedy w 44. minucie Filip Ciechacki pewnym strzałem w długi róg pokonał golkipera Gryfa.
Po przerwie wąbrzeźnianie nie spuścili z tonu i dominowali na boisku. Niestety ataki nie przyniosły bramki, jednak dobra gra napawała optymizmem i wydawało się, że kwestią czasu jest kiedy niebiesko-biali wyjdą na prowadzenie. Niestety w 75. minucie Paweł Mazurowski popełnił katastrofalny błąd w obronie, który został zamieniony na bramkę przez Arkadiusza Woźniaka. Dwie minuty po stracie gola szansę na wyrównanie miał Marcin Gołąb, ale jego uderzenie trafiło w słupek. W 84. minucie gospodarze przejęli piłki w środku pola i wyprowadzili szybką akcję zwieńczoną drugim trafieniem Aradiusza Kozłowskiego.

Gryf Sicienko – Unia Wąbrzeźno 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 B. Świątek (27′), 1:1 F. Ciechacki (44′), 2:1 A. Woźniak (75′), 3:1 A. Woźniak (84′)

Unia: W. Leis – D. Hancyk (79′ żk), B. Literski, P. Mazurowski (86′ S. Kołodziejczak), T. Niemyt – F. Ciechacki (71′ M. Marszałek), J. Godlewski, K. Kamycki (70′ żk) (74′ E. Gajewski), S. Marszałek (59′ żk) (86′ Daw. Kalinowski) – T. Liszaj, M. Gołąb