Pierwsze zwycięstwo na własnym boisku

Piłkarze Unii w ostatnim meczu tego roku na własnym boisku pokonali Flisaka Złotoria 3:1. Skutecznością błysnął Tomasz Liszaj, który zdobył klasycznego hat-tricka.

Na spotkanie z Flisakiem do podstawowego składu niebiesko-białych powrócił Radosław Drapiewski, który przez trzy tygodnie leczył kontuzję.
Unici sobotni pojedynek rozpoczęli niezwykle ofensywnie. Wynik już w 7. minucie otworzył Tomasz Liszaj, który zauważył wysuniętego bramkarza gości i technicznym strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w bramce. Dwanaście minut później wąbrzeski napastnik znalazł się w niemal identycznej sytuacji i bez wahania powtórzył swoje uderzenie, dzięki czemu niebiesko-biali mogli się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia. Najlepszy strzelec Unii z poprzedniego sezonu nie zamierzał poprzestać na dwóch bramkach. W 29. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Flisaka Tomasz Liszaj strzelił swojego trzeciego gola.
Po zmianie stron wąbrzeźnianie nieco spuścili z tonu i skupili się na utrzymaniu korzystnego rezultatu. W 61. minucie Radosław Romanowski oddał niespodziewany strzał z dystansu, czym kompletnie zaskoczył nie do końca skoncentrowanego Wojciecha Leisa. Strata bramki podziałała na uśpionych unitów mobilizująco. Niebiesko-biali nie pozwolili już stworzyć flisakom poważnego zagrożenia, a przy odrobinie szczęścia w ofensywie mogli pokusić się o podwyższenie rezultatu.

Unia Wąbrzeźno – Flisak Złotoria 3:1 (3:0)
Bramki:
1:0 T. Liszaj (7′), 2:0 T. Liszaj (19′), 3:0 T. Liszaj (29′), 3:1 R. Romanowski (61′)

Unia: W. Leis – D. Hancyk (24′ żk), R. Drapiewski, B. Literski, T. Niemyt – S. Marszałek, P. Mazurowski, J. Godlewski, F. Ciechacki (54′ żk) (77′ E. Gajewski) – T. Liszaj (90+’S. Kołodziejczak), M. Gołąb (90+’ M. Marszałek)

Unia Wąbrzeźno – Flisak Złotoria: galeria – 27 zdjęć (fot. Radek Cisło).