Wysoka porażka na zakończenie rundy jesiennej

Nie tak wyobrażaliśmy sobie koniec rundy jesiennej. Unici w ostatnim meczu tego roku wyraźnie ulegli na wyjeździe Pomorzaninowi Serock.

Gospodarze od pierwszych minut starali się narzucić swój styl gry, jednak to Unia jako pierwsza mogła wyjść na prowadzenie. W 6. minucie Jakub Godlewski zagrał piłkę z własnej połowy do Tomasza Liszaja, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Pomorzanina, jednak jego strzał zdołał wybronić bramkarz rywali. Osiem minut później piłkarze z Serocka otworzyli wynik spotkania. Po zagraniu z rzutu rożnego Marcin Napierała wygrał pojedynek główkowy z Filipem Ciechackim i umieścił piłkę w bramce. Wąbrzeźnianie szybko starali się podnieść po stracie gola i ruszyli do ataku. W 25. minucie Tomasz Liszaj ponownie stanął przed szansą, ale tym razem futbolówka minimalnie minęła prawy słupek. W 35. minucie Paweł Mazurowski, zauważywszy wysuniętego bramkarza Pomorzanina, oddał strzał z dalszej odległości, jednak uderzenie kapitana Unii trafiło w poprzeczkę. Kilkanaście sekund później Kamil Kamycki próbował szczęścia z narożnika pola karnego, lecz golkiper gospodarzy zdołał przenieść piłkę nad bramką. W 43. niewykorzystane sytuacje się zemściły i po prostopadłym podaniu prowadzenie Pomorzanina podwyższył Krystian Kaszyński.
Po zmianie stron niebiesko-biali walczyli o odrobienie strat, jednak nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką seroczczan. W 71. minucie Pomorzanin wyprowadził szybką akcję, po której gola na 3:0 zdobył Marcin Napierała. Strata kolejnej bramki całkowicie zdemobilizowała unitów. Dwie minuty później po błędzie Bartosza Literskiego hat-tricka skompletował Marcin Napierała. Wąbrzeźnianie odpowiedzieli dopiero w 84. minucie, kiedy Paweł Mazurowski zamknął dośrodkowanie Tomasza Liszaja. Niestety kilkadziesiąt sekund potem Szymon Kołodziejczak popełnił błąd, który bezlitośnie wykorzystał Marcin Napierała. W 87. minucie niebiesko-biali mogli jeszcze zniwelować rozmiary porażki, jednak strzał Tomasza Liszaja trafił w słupek.

Pomorzanin Serock – Unia Wąbrzeźno 5:1 (2:0)
Bramki: 1:0 M. Napierała (14′), 2:0 K. Kaszyński (43′), 3:0 M. Napierała (71′), 4:0 M. Napierała (73′), 4:1 P. Mazurowski (84′), 5:1 M. Napierała (85′)

Unia: W. Leis – F. Ciechacki, R. Drapiewski, B. Literski (75′ S. Kołodziejczak), T. Niemyt (59′ żk) (82′ Daw. Kalinowski) – S. Marszałek (10′ żk), K. Kamycki (78′ M. Marszałek), J. Godlewski, M. Gołąb (65′ żk) – P. Mazurowski (29′ żk), T. Liszaj

Pomorzanin Serock – Unia Wąbrzeźno: galeria – 21 zdjęć (fot. Radek Cisło)