Czas na pierwszy sparing

W sobotę Unia rozegra pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem niebiesko-białych będzie Wisła Grudziądz.

Grudziądzanie ostatnimi czasy są stałym, sparingowym rywalem unitów. W obecnym sezonie rywalizują na szczeblu toruńskiej Klasy B, w której po rundzie jesiennej zajmują 3. miejsce. Celem wiślaków jest oczywiście awans do Klasy A, jednak w tabeli premiowane lokaty zajmują obecnie Błękitni Podwiesk i Saturn Ostrowite. Należy zaznaczyć, że większość B-klasowych drużyn rozegrała do tej pory tylko 11 meczów, a pozostałe pojedynki zaliczane do pierwszej serii spotkań odbędą się dopiero wiosną.
Sparing z Wisłą Grudziądz będzie dla wąbrzeźnian pierwszym meczem w 2019 roku. Po dwóch tygodniach treningów Robert Kościelak będzie miał okazję sprawdzić formę poszczególnych zawodników i zastosować nowe rozwiązania taktyczne w meczu kontrolnym. Mamy nadzieję, że pojedynek z Wisłą będzie początkiem owocnych przygotowań do rundy wiosennej.

Unia Wąbrzeźno – Wisła Grudziądz: 26.01.2019 (sobota), godzina 12:00;
boisko treningowe przy Szkole Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie.