Wisła rozgromiona

Wyśmienicie zaprezentowali się unici w pierwszym meczu kontrolnym. Niebiesko-biali rozgromili Wisłę Grudziądz aż 9:0.

Trener Robert Kościelak w spotkaniu z Wisłą nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników. W ich miejsce zdecydował się desygnować do gry młodzieżowców, którzy nie zawiedli.
Wąbrzeźnianie pojedynek rozpoczęli niezwykle ofensywnie. W niespełna jedenaście minut zdobyli aż pięć bramek, a dodatkowo hat-trickiem popisał się Tomasz Niemyt. Wiślacy po takim szoku nie potrafili się podnieść i unici całkowicie ich zdominowali. W 34. minucie wynik na 6:0 podwyższył Filip Ciechacki, a trzy minuty przed końcem pierwszej połowy swoją czwartą bramkę w meczu strzelił Tomasz Niemyt.
W drugiej części spotkania obraz gry nie zmienił się i niebiesko-biali wciąż byli stroną przeważającą. Swoją dominację udokumentowali jeszcze dwoma golami, które zdobył Tomasz Liszaj. Przy odrobinie szczęścia Unia mogła pokusić się o wynik dwucyfrowy, jednak w 67. minucie Jakub Szumacher trafił z rzutu karnego w słupek.

Unia Wąbrzeźno – Wisła Grudziądz 9:0 (7:0)
Bramki:
1:0 T. Niemyt (2′), 2:0 P. Marszałek (5′), 3:0 T. Niemyt (6′), 4:0 D. Hancyk (7′), 5:0 T. Niemyt (11′), 6:0 F. Ciechacki (34′), 7:0 T. Niemyt (42′), 8:0 T. Liszaj (65′), 9:0 T. Liszaj (74′).

Unia: T. Zubrzycki – P. Marszałek, T. Liszaj, P. Mazurowski, B. Drewnik – Daw. Kalinowski, K. Kamycki, J. Godlewski, D. Hancyk – F. Ciechacki, T. Niemyt.
Na zmiany wchodzili: P. Adamczyk – W. Leis, M. Kruszewski, J. Szumacher.

Unia Wąbrzeźno – Wisła Grudziądz: galeria – 19 zdjęć (fot. Radek Cisło)