Remis w meczu walki

W drugim meczu kontrolnym unici zremisowali z Victorią Czernikowo 2:2. Mimo charakteru spotkania, pojedynek był emocjonujący, a piłkarze walczyli o każdy centymetr boiska.

Szkoleniowiec Unii, Robert Kościelak, na spotkanie z Victorią miał do dyspozycji o wiele więcej zawodników niż tydzień temu. W kadrze meczowej znalazło się trzech bramkarzy, z których każdy rozegrał po 30 minut.
W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli piłkarze z Czernikowa. Goście dłużej przebywali na połowie Unii i części starali się zagrozić wąbrzeskiej bramce. Niebiesko-biali grali jednak uważnie w defensywie i większość ataków Victorii kończyło się niepowodzeniem. W 39. minucie unici wyprowadzili szybką akcję i po mocnym strzale Dominika Hancyka objęli prowadzanie. Niestety radość ze zdobycia gola nie trwała długo, gdyż trzy minuty później czernikowianie doprowadzili do wyrównania.
Niecałe 5 minut po rozpoczęciu drugiej części meczu sędzia podyktował rzut karny za faul na Tomaszu Liszaju. Jedenastkę egzekwował sam poszkodowany, ale bramkarz Victorii zdołał wybronić jego strzał. W szesnastce najprzytomniej zachował się jednak Jakub Sajda, który szybko ruszył do odbitej piłki i zdobył drugą bramkę dla Unii. Niestety również i tym razem wąbrzeźnianie długo nie utrzymali prowadzenia. Dosłownie kilka minut później piłkarze z Czernikowa ponownie wyrównali stan rywalizacji. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, chociaż obie drużyny miały szanse, aby przechylić szalę na swoją korzyść.

Unia Wąbrzeźno – Victoria Czernikowo 2:2 (1:1)