Rezerwy II-ligowej Olimpii lepsze od Unii

Sobotni sparing z rezerwami Olimpii Grudziądz zakończył się przegraną Unii. Mimo porażki wąbrzeźnianie zaprezentowali się z dobrej strony.

Pojedynek rozpoczął się od zdecydowanych ataków wąbrzeskiej drużyny. Już w początkowych fragmentach spotkania unici stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, które powinny zakończyć się bramkami. Dopiąć celu udało się w 27. minucie kiedy Tomasz Liszaj z bliskiej odległości dobił strzał Jakuba Sajdy. Wąbrzeźnianie po zdobytym golu starali się podwyższyć prowadzenie, jednak ta sztuka im się nie udała. Grudziądzanie w pierwszej połowie stworzyli sobie zaledwie kilka sytuacji, które nie zagroziły poważnie bramce Unii.
W przerwie trener Robert Kościelak zdecydował się na kilka zmian w składzie i ustawieniu zawodników. Po zmianie stron Olimpia zagrała skuteczniej niż w pierwszej części spotkania, dzięki czemu zdołała odwrócić losy pojedynku. Golę na wagę zwycięstwa zdobył dla grudziądzan w 71. i 75. minucie Michał Różański.

Unia Wąbrzeźno – Olimpia II Grudziądz 1:2 (1:0)
Bramki:
1:0 T. Liszaj (27′), 1:1 M. Różański (71′), 1:2 M. Różański (75′)

Unia: Zawodnik testowany – D. Hancyk, R. Drapiewski, P. Mazurowski, T. Niemyt – J. Sajda, K. Kamycki, J. Godlewski, Dar. Kalinowski – F. Ciechacki, T. Liszaj
Na zmiany wchodzili: T. Zubrzycki – W. Leis, M. Marszałek, Daw. Kalinowski

Unia Wąbrzeźno – Olimpia II Grudziądz: galeria – 15 zdjęć (fot. Radek Cisło)

Napisz komentarz