Ostatni sprawdzian na sześć

Spotkaniem z Wisłą Grudziądz unici zakończyli cykl meczów kontrolnych. W ostatnim sprawdzianie przed rundą wiosenną wąbrzeźnianie wysoko pokonali swoich rywali.

Wynik spotkania dość niespodziewanie otworzyli piłkarze Wisły Grudziądz, którzy w 16. minucie jeden ze swoich nielicznych wypadów pod bramkę Marcina Grodzickiego zakończyli celnym strzałem do siatki. Unici starali się szybko doprowadzić do remisu, jednak przed przerwą ta sztuka im się nie udała.
Po zmianie stron niebiesko-biali całkowicie zdominowali swoich rywali i w krótkim czasie rozstrzygnęli losy pojedynku. Niewiele ponad pięć minut po wznowieniu gry arbiter podyktował rzut karny dla Unii, który na bramkę zamienił Paweł Mazurowski. Minutę później Tomasz Niemyt popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu i było już 2:1 na korzyść wąbrzeźnian. W 59. minucie Tomasz Liszaj znalazł się w sytuacji sam na sam i technicznym strzałem przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem Wisły. Wolno zmierzającą do bramki futbolówkę próbował jeszcze wybić jeden z zawodników gości, jednak zrobił to niefortunnie i wbił ją do własnej bramki. Kilkadziesiąt sekund później na 4:1 podwyższył ponownie Tomasz Niemyt, który po dośrodkowaniu Kamila Kamyckiego z rzutu wolnego głową skierował piłkę do siatki. W 66. minucie Tomasz Niemyt dobił uderzenie Tomasza Liszaja i tym samym skompletował hat-tricka. Siedem minut przed zakończeniem spotkania bramkę dla Unii zdobył Tomasz Liszaj, ustalając tym samym wynik spotkania na 6:1.

Unia Wąbrzeźno – Wisła Grudziądz 6:1 (0:1)
Bramki dla Unii:
1:1 P. Mazurowski (51′-karny), 2:1 T. Niemyt (52′), 3:1 gol samobójczy (59′), 4:1 T. Niemyt (60′), 5:1 T. Niemyt (66′), 6:1 T. Liszaj (83′)

Unia: M. Grodzicki – T. Niemyt, D. Hancyk, P. Mazurowski, Dar. Kalinowski – M. Marszałek, K. Kamycki, J. Godlewski, Daw. Kalinowski – T. Liszaj, M. Gołąb
Na zmiany wchodzili: T. Zubrzycki – P. Marszałek, W. Leis

Unia Wąbrzeźno – Wisła Grudziądz: galeria – 19 zdjęć (fot. Radek Cisło)