Inauguracja rundy wiosennej

Już jutro Unia Wąbrzeźno zainauguruje rundę wiosenną sezonu 2018/2019. Niebiesko-biali zmierzą się na wyjeździe z Victorią Lisewo.

Spotkanie z Victorią będzie dla wąbrzeźnian nie tylko pierwszym meczem wiosny, ale także pierwszym pojedynkiem batalii o utrzymanie. Piłkarze z Lisewa z piętnastoma punktami zajmują aktualnie jedenaste miejsce w lidze. Do tej pory wygrali cztery spotkania, trzy zremisowali oraz siedem przegrali. Co ciekawe lisewianie o wiele lepiej radzili sobie na wyjazdach niż na własnym stadionie. U siebie pokonali Naprzód 2:1, zremisowali z Promieniem 1:1, natomiast pojedynki z Mustangiem, Sportisem, Radzynianką i Flisakiem zakończyły się porażkami. Dodatkowo domowy bilans bramkowy Victorii to cztery gole strzelone i jedenaście straconych.
Wąbrzeźnianie ostatni raz w Lisewie gościli 12 września 2015 roku (klasa A, sezon 2015/2016). Wówczas w spotkaniu padł bezbramkowy remis. We wcześniejszych potyczkach rozgrywanych w Lisewie w XXI wieku unici wygrali 4:0 (liga okręgowa, sezon 2011/2012) oraz 1:0 (liga okręgowa, sezon 2007/2008). Ostatnie zwycięstwo Victorii nad Unią w Lisewie miało miejsce 28 kwietnia 2007 roku. Gospodarze jutrzejszego spotkania pokonali wtedy niebiesko-białych 2:1.
Unici do Lisewa pojadą w bojowym nastawieniu. Celem będą trzy punkty oraz rehabilitacja za wysoką porażkę z jesieni. Wszystkich kibiców Unii zapraszamy do Lisewa i wspierania naszej drużyny!

16. kolejka ligi okręgowej:
Victoria Lisewo – Unia Wąbrzeźno: 16.03.2019 (sobota), godzina: 14:00,
Lisewo, stadion przy ulicy Toruńskiej 13.