Wiktoria Unii w Lisewie!

Unici znakomicie zainaugurowali rundę wiosenną bieżącego sezonu. Po bardzo dobrym meczu wąbrzeźnianie pokonali na wyjeździe Victorię Lisewo 3:1.

Trener Robert Kościelak na spotkanie z Victorią miał do dyspozycji prawie całą podstawową kadrę. Zabrakło jedynie pauzującego za kartki Szymona Marszałka oraz Filipa Ciechackiego i Jakuba Sajdy, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi.
Pierwsza odsłona pojedynku w Lisewie nie była zbyt emocjonująca. Piłkarze obu drużyn walczyli głównie w środku pola, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Gospodarze jedną ze swoich szans wykorzystali w 17. minucie, kiedy Damian Gross znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Grodzickim i technicznym strzałem pokonał bramkarza Unii. Victoria mogła jeszcze podwyższyć rezultat po jednym z rzutów rożnych, jednak w ostatniej chwili zamieszanie w polu karnym wyjaśnili wąbrzescy obrońcy. Niebiesko-biali okazje do wyrównania mieli w końcowych minutach pierwszej połowy. Najpierw strzał głową Tomasza Niemyta z trudem przeniósł nad bramką golkiper Victorii, a chwilę później po rzucie rożnym minimalnie niecelnie główkował Radosław Drapiewski.
W drugiej połowie wąbrzeźnianie spisywali się już dużo lepiej i z upływem czasu całkowicie zdominowali rywali. Sygnał do ataku dał Tomasz Liszaj, który w 59. minucie strzałem tuż sprzed pola karnego doprowadził do remisu. Siedem minut później napastnik Unii popisał się jeszcze lepszym uderzeniem z dystansu i posłał piłkę za kołnierz bramkarza gospodarzy. Objęcie w krótkim czasie prowadzenia przez Unię całkowicie podłamało Victorię, która oddała inicjatywę wąbrzeźnianom. W 72. minucie piłkarzy z Lisewa dobił Marcin Gołąb, który nie zmarnował sytuacji sam na sam i ustalił wynik na 3:1 dla niebiesko-białych.

Victoria Lisewo – Unia Wąbrzeźno 1:3 (1:0)
Bramki:
1:0 D. Gross (17′), 1:1 T. Liszaj (59′), 1:2 T. Liszaj (66′), 1:3 M. Gołąb (72′)

Unia: M. Grodzicki – T. Niemyt, P. Mazurowski, R. Drapiewski, Dar. Kalinowski – D. Hancyk (28′ żk), K. Kamycki (86′ M. Marszałek), J. Godlewski, Daw. Kalinowski (65′ E. Gajewski) – T. Liszaj (90+’ S. Kołodziejczak), M. Gołąb (79′ W. Leis)

Victoria Lisewo – Unia Wąbrzeźno: galeria – 28 zdjęć (fot. Radek Cisło)