Derby z Promieniem

Po dwutygodniowej przerwie piłkarze Unii wracają do rozgrywek w lidze okręgowej. Niebiesko-biali w arcyważnym meczu, w kontekście walki o utrzymanie, zmierzą się z Promieniem Kowalewo Pomorskie.

Promień aktualnie zajmuje 10. miejsce w tabeli, czyli o jedno oczko wyżej niż Unia. Piłkarze z Kowalewa zgromadzili tyle samo punktów co wąbrzeźnianie, jednak wyprzedzają ich dzięki wygranej w bezpośrednim meczu na jesieni. W ostatnim meczu Promień zremisował na własnym stadionie ze Sportisem Łochowo, natomiast w dwóch poprzednich spotkaniach przegrał 0:6 z Zawiszą Bydgoszcz oraz 1:3 z Sokołem Radomin. Do tej pory dzisiejsi rywale Unii w pojedynkach wyjazdowych zdobyli 5 punktów. Na taki dorobek złożyła się wygrana z Mustangiem oraz remisy z Victorią Lisewo i tegoroczny ze Startem Pruszcz.
Ostatni mecz pomiędzy Unią, a Promieniem rozgrywany w Wąbrzeźnie miał miejsce 3 listopada 2012 roku. Spotkanie zakończyło się wówczas wysoką wygraną kowalewian 5:2. Mamy nadzieję, że dziś unici zrehabilitują się za tą oraz za jesienną porażkę i zainkasuję kolejne ważne punkty. Wszystkich kibiców Unii zapraszamy na dzisiejsze spotkanie oraz zachęcamy do aktywnego wspierania naszej drużyny.

19. kolejka ligi okręgowej:
Unia Wąbrzeźno – Promień Kowalewo Pomorskie: 06.04.2019 (sobota), godzina: 17:00,
boisko boczne przy Szkole Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie.