Unijna młodzież znów zwycięża

W ubiegłą niedzielę juniorzy oraz młodzicy Unii rozegrali spotkania ligowe. Obie drużyny spisały się bardzo dobrze i zgarnęły po komplecie punktów.

Juniorzy w drugiej kolejce 2. ligi wojewódzkiej juniorów podejmowali na własnym boisku Budowlany Klub Sportowy z Bydgoszczy. Podopieczni Sebastiana Isbrandta do przerwy bezbramkowo remisowali ze swoimi rywalami, jednak po zmianie stron zdołali rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść. Bramki dla niebiesko-białych zdobyli w 48. minucie Kacper Biesek oraz w 83. minucie Bartłomiej Kosiński. Po dwóch kolejkach unici są liderem tabeli, a w przyszłą niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń.

Unia Wąbrzeźno – BKS Bydgoszcz 2:0 (0:0)
Bramki:
1:0 K. Biesek (48′), 2:0 B. Kosiński (83′)

Unia: P. Adamczyk (46′ K. Bołądź) – B. Drewnik, B. Lewandowski, P. Potaczała, M. Kamiński (80′ K. Michałek) – M. Kruszewski (46′ M. Michewicz), O. Chojnacki (52′ żk), E. Gajewski, P. Marszałek, K. Biesek – B. Kosiński.

Unia Wąbrzeźno – BKS Bydgoszcz: skrót z meczu.

W niedzielę równie udany występ zaliczyli młodzicy Unii. Piłkarze trenowani przez Roberta Tomaszewskiego zmierzyli się na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń. Młodzi unici w pierwszej połowie przeważali na placu gry, ale dobrej gry nie udało się udokumentować golem. Po przerwie wąbrzeźnianie zagrali już dużo skuteczniej i na listę strzelców wpisali się Mikołaj Wojdak, Kacper Patyk oraz dwukrotnie Mateusz Kamiński. Po dwóch meczach młodzi unici zajmują drugie miejsce w 2. lidze wojewódzkiej młodzików (grupa wschodnia). W następnej kolejce niebiesko-biali będą podejmować u siebie UKS Płużnica.

Pomorzanin Toruń – Unia Wąbrzeźno 0:4 (0:0)
Bramki:
0:1 M. Kamiński (39′), 0:2 M. Wojdak (44′), 0:3 M. Kamiński (47′), 0:4 K. Patyk (55′)

W Unii zagrali: N. Krebel, N. Zieliński – K. Sosnowski, I. Tomaszewski, K. Lewandowski, K. Patyk, C. Piotrowski, M. Wojdak, S. Drozdalski, M. Kamiński, A. Pawłowski, N. Pawlicki.

Pomorzanin Toruń – Unia Wąbrzeźno: galeria, fot. Radek Cisło.

Napisz komentarz