Pierwsza wiosenna porażka

Kibice Unii mogą czuć się zawiedzeni niedzielnym spotkaniem w Radominie. Wąbrzeźnianie po słabych zawodach przegrali z miejscowym Sokołem 2:1.

W wyjściowej jedenastce niebiesko-białych zabrakło dwóch podstawowych środkowych pomocników. Oprócz Kamila Kamyckiego kontuzja wykluczyła również Jakuba Godlewskiego, który w niedzielę był zdolny zagrać zaledwie kilka końcowych minut spotkania.
W pierwszej połowie stroną dominującą i prowadzącą grę byli gospodarze. Unici nie potrafili chociaż na moment przejąć inicjatywy, jednak umiejętnie starali się neutralizować ataki Sokoła. Niestety tuż przed przerwą piłkarze z Radomina wyszli na prowadzenie. W 42. minucie przy rzucie rożnym zastosowali „szarańczę” trenera Motyki, po której bramkę głową zdobył Dawid Muchewicz.
Druga odsłona spotkania mogła się rozpocząć fatalnie dla niebiesko-białych. Tuż po wznowieniu gry Sokół miał idealną szansę na podwyższenie wyniku, jednak piłka trafiła słupek. W 56. minucie szczęście uśmiechnęło się dla Unii. Po faulu na Szymonie Marszałku rzut wolny sprzed szesnastki wykonywał Paweł Mazurowski. Kapitan niebiesko-białych oddał perfekcyjny strzał w okienko i wyrównał stan rywalizacji. Po zdobytej bramce unici trochę okrzepli i uspokoili grę. W 72. minucie gospodarze niestety ponownie objęli prowadzenie. Po przypadkowej wrzutce w pole karne Dariusz Kalinowski tak niefortunnie główkował, że futbolówka trafiła pod nogi Piotra Marcinkowskiego. Zawodnik Sokoła oddał silny strzał w długi róg bramki i pokonał Marcina Grodzickiego. Kilka minut później Unia miała dogodną sytuację do wyrównania. W idealnej sytuacji strzeleckiej na piątym metrze znalazł się Paweł Mazurowski, jednak w momencie gdy przymierzał się do oddania uderzenia piłka… niespodziewanie podskoczyła na kępie trawy. Do końca spotkania wąbrzeźnianie nie potrafili już zagrozić poważnie bramce gospodarzy i spotkanie zakończyło się porażką.

Sokół Radomin – Unia Wąbrzeźno 2:1 (1:0)