Powtórzyć wynik z jesieni

W Wielką Sobotę piłkarze Unii zmierzą się na własnym boisku ze Sportisem Łochowo. Na jesieni pojedynek między obiema drużynami zakończył się skromnym zwycięstwem wąbrzeźnian.

Sportis z dorobkiem 31 punktów zajmuje aktualnie 6. miejsce w lidze. W ostatniej kolejce piłkarze z Łochowa sprawili małą niespodziankę i zremisował bezbramkowo w Bydgoszczy z Zawiszą. Co ciekawe dla Rycerzy Pomorza była to pierwsza strata punktów na własnym terenie. W trzech poprzednich wiosennych spotkaniach łochowianie zremisowali na wyjeździe z Radzynianką i Promieniem oraz pokonali u siebie Sokół Radomin. Do tej pory sobotni rywale Unii w pojedynkach wyjazdowych zdobyli 13 punktów. Na taki dorobek, oprócz wspomnianych remisów, złożył się również jesienny remis w Radominie, a także zwycięstwa ze Startem Pruszcz, Flisakiem Złotoria i Victorią Lisewo. W ostatnim tygodniu w drużynie Sportisu nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Dotychczasowego szkoleniowca, Ryszarda Ługowskiego, zastąpił Rafał Piętka.
Wszyscy kibice Unii z pewnością pamiętają jesienne spotkanie w Łochowie, kiedy wąbrzeźnianie po serii porażek niespodziewanie pokonali Sportis. Mamy nadzieję, że jutro wąbrzeźnianie zrehabilitują się za przegraną z ubiegłej niedzieli i ponownie pokonają ekipę z Łochowa. Wszystkich kibiców Unii zapraszamy na jutrzejsze spotkanie oraz zachęcamy do aktywnego wspierania naszej drużyny.

21. kolejka ligi okręgowej:
Unia Wąbrzeźno – Sportis Łochowo: 20.04.2019 (sobota), godzina: 17:00,
boisko boczne przy Szkole Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie.