Remis juniorów, porażka młodzików

W miniony czwartek spotkania ligowe rozegrali juniorzy oraz młodzicy Unii. Niestety żadnej z drużyn nie udało się odnieść zwycięstwa.

Juniorzy w ramach 4. kolejki 2. ligi wojewódzkiej zmierzyli się na własnym boisku z Lechem Rypin. Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Sebastiana Isbrandta była fatalna. Do przerwy unici przegrywali już 0:2, a po wznowieniu gry lechici zdołali zdobyć kolejną bramkę. Wąbrzeźnianie jednak nie złożyli broni i ruszyli do odrabiania strat. W 70. minucie gola na 1:3 zdobył Jakub Sajda, a piętnaście minut później na 2:3 strzelił Tomasz Niemyt. W 87. minucie Patryk Adamczyk obronił dodatkowo rzut karny. Bramkę na wagę remisu zdobył w końcówce spotkania Tomasz Niemyt.
Po czterech spotkaniach unici zajmują 2. miejsce w lidze. W przyszłej kolejce nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Dębem Barcin. Pojedynek zostanie rozegrany w sobotę 27 kwietnia o 12:30 w Barcinie.

Unia Wąbrzeźno – Lech Rypin 3:3 (0:2)
Bramki dla Unii:
1:3 J. Sajda (70′), 2:3 T. Niemyt (85′), 3:3 T. Niemyt (90′)

Unia: P. Adamczyk – B. Drewnik, B. Lewandowski (60′ K. Biesek), T. Niemyt, M. Kamiński (35′ P. Potaczała) – E. Gajewski, J. Nowak (80′ M. Kruszewski), J. Sajda, P. Marszałek, O. Chojnacki – B. Kosiński (75′ K. Orłowicz).

Niestety z zerowym dorobkiem punktowym wrócili z Grudziądza młodzicy Unii. Podopieczni Roberta Tomaszewskiego w meczu na szczycie 2. ligi wojewódzkiej ulegli Olimpii Grudziądz 5:1. Honorową bramkę dla niebiesko-białych zdobył Mateusz Kamiński.
Młodzi unici aktualnie zajmują 2. miejsce w tabeli, a w następnej kolejce zmierzą się na własnym boisku z Włókniarzem Toruń. Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia (niedziela) o godzinie 10:00.

Olimpia Grudziądz – Unia Wąbrzeźno 5:1 (2:0)
Bramki:
1:0 F. Pater (5′), 2:0 O. Tadajewski (6′), 3:0 O. Tadajewski (39′), 3:1 M. Kamiński (44′), 4:1 D. Wilczyński (48′), 5:1 O. Zach (55′)

W Unii zagrali: N. Krebel – K. Sosnowski, I. Tomaszewski, K. Lewandowski, K. Patyk, C. Piotrowski, M. Wojdak, S. Drozdalski, M. Kamiński, A. Pawłowski, N. Pawlicki, B. Słomski, S. Szumacher.