Zwycięstwa trampkarzy i młodzików

W ubiegły weekend spotkania ligowe rozegrały dwie drużyny młodzieżowe Unii. Zarówno trampkarze, jak i młodzicy stoczyli zacięte boje, z który wyszli zwycięsko.

W sobotę trampkarze Unii zagrali na wyjeździe z Kasztelanem Papowo Biskupie. Podopieczni Jarosława Rybszlegera przeważali na boisku i po dziesięciu minutach prowadzili już 2:0. Gospodarze jednak nie poddali się i szybko doprowadzili do remisu. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla wąbrzeskiej drużyny Bartosz Ciupak w 69 minucie. Unici aktualnie zajmują drugie miejsce w tabeli, ale mają rozegrane jedno spotkanie mniej niż liderujący Cyklon Kończewice. W następnej kolejce wąbrzeźnianie zmierzą się u siebie właśnie z Cyklonem. Spotkanie zostanie rozegrane w niedziele o 11:00 na boisku bocznym przy Szkole Podstawowej nr 3.

Kasztelan Papowo Biskupie – Unia Wąbrzeźno 2:3 (2:2)
Bramki:
0:1 J. Mroczka (2′), 0:2 B. Ciupak (10′), 1:2 K. Podlaszewski (13′), 2:2 S. Krysiński (18′), 2:3 B. Ciupak (69′)

Unia: H. Kalinowski – M. Wilma, J. Nowak, B. Rojek, M. Michewicz – B. Ciupak, M. Jadziński, J. Sikora, K. Michałek – J. Mroczka, A. Maciejewski.

W niedzielę młodzicy trenowani przez Roberta Tomaszewskiego zmierzyli się u siebie z Włókniarzem Toruń. Młodzi unici po bramce Kacpra Patyka objęli prowadzenie w 12. minucie. Po przerwie goście zdołali wyrównać po sprytnie rozegranym rzucie rożnym, jednak tuż przed końcem spotkania gola dającego zwycięstwo Unii strzelił z rzutu wolnego Kacper Sosnowski. Po pięciu kolejkach unici zajmują drugie miejsce w lidze i na koncie mają tyle samo punktów co pierwsza Olimpia Grudziądz. Kolejny mecz młodzicy zagrają u siebie już 1 maja z Lechem Rypin. Pojedynek odbędzie na boisku bocznym przy Szkole Podstawowej nr 3 o 10:00.

Unia Wąbrzeźno – Włókniarz Toruń 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 K. Patyk (12′), 1:1 A. Nielipowicz (49′), 2:1 K. Sosnowski (58′)

W Unii zagrali: N. Krebel, J. Jabłoński – I. Tomaszewski, C. Piotrowski, K. Sosnowski, M. Kamiński, K. Patyk, M. Wojdak, S. Drozdalski, K. Lewandowski – J. Boczek, A. Pawłowski, S. Szumacher, D. Züger.