Udana majówka dla młodzieży Unii

Od pierwszego do piątego maja unijne drużyny młodzieżowe rozegrały trzy spotkania ligowe. Wszystkie pojedynki zakończyły się zwycięstwami młodych piłkarzy Unii.

W pierwszy dzień maja do boju stanęli młodzicy. Podopieczni Roberta Tomaszewskiego zmierzyli się na własnym boisku z Lechem Rypin. Młodzi unici bez problemu radzili sobie z rywalami i po dwóch bramkach Mateusza Kamińskiego i jednym trafieniu Mikołaja Wojdaka na przerwę schodzili prowadząc 3:0. Po zmianie stron kolejnego gola dołożył Kacper Patyk, ustając tym samym rezultat na 4:0. Oprócz strzelców na szczególną pochwałę zasłużył także Sebastian Drozdalski, który odegrał kluczową rolę przy bramkach dla wąbrzeskiej drużyny. Po pierwszej serii spotkań unici zajmują drugie miejsce w II lidze wojewódzkiej. Mają tyle samo punktów co liderująca Olimpia Grudziądz, jednak grudziądzanie wyprzedzają niebiesko-białych dzięki wygranej w meczu bezpośrednim. Pierwsze spotkanie rundy rewanżowej młodzi unici rozegrają w najbliższą środę na wyjeździe z Cyklonem Kończewice.

Unia Wąbrzeźno – Lech Rypin 4:0 (3:0)
1:0 M. Kamiński (2′), 2:0 M. Wojdak (24′), 3:0 M. Kamiński (28′), 4:0 K. Patyk (43′)

W Unii zagrali: N. Krebel, N. Zieliński – K. Sosnowski, K. Lewandowski, I. Tomaszewski, S. Drozdalski, M. Wojdak, K. Patyk, J. Boczek, M. Kamiński, N. Pawlicki, S. Szumacher, A. Pawłowski.

W niedzielę, również na własnym boisku, spotkanie III ligi okręgowej rozegrali tramkparze Unii. Zawodnicy trenowani przez Jarosława Rybszlegera bez najmniejszych problemów rozprawili się Cyklonem Kończewice, pokonując swoich rywali aż 9:0! W spotkaniu hattrickiem popisał się Jakub Nowak. Po trzech rozegranym meczach wąbrzeźnianie są liderem rozgrywek. W przyszłą niedzielę trampkarze zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem Pomowcem Kijewo Królewskie.

Unia Wąbrzeźno – Cyklon Kończewice 9:0 (5:0)
1:0 S. Drozdalski (10′), 2:0 J. Nowak (28′), 3:0 A. Maciejewski (30′), 4:0 J. Nowak (33′), 5:0 J. Nowak (35′), 6:0 J. Sikora (54′), 7:0 J. Mroczka (58′), 8:0 M. Michewicz (70+’), 9:0 C. Romanowski (70+’-samobój.)

Unia: H. Kalinowski (55′ N. Krebel) – J. Nowak, B. Rojek, M. Wojdak, K. Michałek, A. Maciejewski (41′ J. Sikora), M. Michewicz, M. Jadziński, K. Patyk, S. Drozdalski, (50′ B. Ciupak), J. Mroczka.

Także w niedzielę mecz ligowy rozegrali juniorzy Unii. Podopieczni Sebastiana Isbrandta pokonali na wyjeździe Włocławię Włocławek 2:1. Po pięciu meczach unici z dorobkiem 11 punktów zajmują czwarte miejsce w II lidze wojewódzkiej, jednak mają rozegrane o dwa spotkania mniej niż liderujący Pomorzanin Toruń (14 punktów) oraz o jedno niż kolejni w tabeli CWZS II Bydgoszcz (12 punktów) i Dąb Barcin (11 punktów). Jutro wąbrzeźnianie rozegrają na własnym boisku zaległe spotkanie 6. kolejki z Polonia Bydgoszcz. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

Włocłavia Włocławek – Unia Wąbrzeźno 1:2 (0:0)
Bramki dla Unii:
K. Biesek, E. Gajewski

Unia: P. Adamczyk – M. Wilma, B. Drewnik, P. Potaczała, M. Kruszewski – K. Biesek, J. Nowak, E. Gajewski, M. Kamiński, P. Marszałek – B. Kosiński.