Juniorzy obejmują prowadzenie w lidze

W minioną środę juniorzy Unii zagrali zaległe spotkanie II ligi wojewódzkiej z Polonią Bydgoszcz. Dodatkowo mecz ligowy z Cyklonem Kończewice rozegrali także młodzicy.

Podopieczni Sebastiana Isbrandta w ramach 6. kolejki II ligi wojewódzkiej juniorów podejmowali na własnym boisku Polonię Bydgoszcz. Pierwsza połowa dla niebiesko-białych nie była zbyta udana i po golu Daniela Kanarkowskiego w 27. minucie zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem bydgoszczan. Po przerwie unici ruszyli jednak do ataku i zdołali odwrócić losy spotkania. Wyrównać udało się w 68. minucie po samobójczym trafieniu Marcina Urbańskiego, natomiast kolejne gole były już autorstwem wąbrzeźnian. W 75. minucie na 2:1 podwyższył Jakub Nowak, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Jakub Sajda. Po zwycięstwie juniorzy Unii awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. W nadchodzącą niedzielę o 12:00 niebiesko-biali rozegrają u siebie spotkania z CWZS II Bydgoszcz.

Unia Wąbrzeźno – Polonia Bydgoszcz 3:1 (0:1)
Bramki:
0:1 D. Kanarkowski (27′), 1:1 M. Urbański (68′-gol samobój.), 2:1 J. Nowak (75′), 3:1 J. Sajda (90+’)

Unia: K. Bołądź – K. Biesek (85′ K. Michałek), B. Drewnik, P. Potaczała, M. Kamiński – P. Marszałek (70′ M. Wilma), E. Gajewski, J. Nowak (85′ J. Nowak 2004), T. Niemyt – J. Sajda, B. Kosiński (65′ K. Orłowicz).

Również w środę spotkanie II ligi wojewódzkiej młodzików rozegrali podopieczni Roberta Tomaszewskiego. Młodzi unici zmierzyli się na wyjeździe z Cyklonem Kończewice. Wąbrzeźnianie byli stroną przeważającą, jednak dobrej gry nie udało się udokumentować bramką. Dodatkowo w końcówce spotkania sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na szczęście został wybroniony przez Nikodema Krebla. Kolejny mecz ligowy unici rozegrają w sobotę 18 maja na własnym boisku z Pomorzaninem Toruń. Początek pojedynku zaplanowano na godzinę 10:00.

Cyklon Kończewice – Unia Wąbrzeźno 0:0

W Unii zagrali: N. Krebel, J. Jabłoński – K. Sosnowski, I. Tomaszewski, K. Lewandowski, M. Wojdak, A. Pawłowski, K. Patyk, S. Drozdalski, M. Kamiński, C. Piotrowski, N. Pawlicki, S. Szumacher, D. Züger, J. Boczek.

Napisz komentarz